🇨🇿 Cardano Shelley: Jak delegovat ADA mince poolu v Daedalus peněžence

CZ překlad:

Cardano Shelley: Jak delegovat ADA mince poolu v Daedalus peněžence

Cardano projekt vstoupil do éry Shelley a my jsme pro vás připravili průvodce, který vám pomůže delegovat ADA mince vybranému poolu.

Main-net Cardano běží jako decentralizovaná síť a používá konsensu Proof-of-Stake. I vy se tak můžete podílet na decentralizaci sítě a delegovat své mince ADA vybranému poolu. Operátoři si mohou zaregistrovat své pool tickery už nyní a vy najdete je v Daedalu. Můžete si vybrat pool a vyděláte ADA mince. Pool bude mít vyšší celkový stake a vy budete pravidelně odměňováni za každou epochu.

Měl jsem již starší verzi Daedalu s ADA mincemi, takže návod je primárně pro lidi, kteří jsou na tom podobně. Postup je velmi podobný pro ty, kteří jsou noví a plánují Daedalus nainstalovat poprvé. V tomto případě musíte jen vytvořit novou peněženku a do ní odeslat nějaké ADA mince.

  1. Stáhněte si peněženku Daedalus z oficiální stránky. Přejděte na web Cardano.org a najděte položku Daedalus Wallet v pravém horním menu. Hned po hard-forku Shelley byla k dispozici verze 2.0.0. Stáhněte si nejnovější verzi pro váš operační systém a nainstalujte ji.

  2. Ihned po instalaci stáhne peněženka blockchain a chvíli se synchronizuje. Nechte to peněženku udělat. Pokud máte standardní síťové připojení a moderní počítač, nemělo by to trvat déle než hodinu.

  3. Daedalus poznal Byron peněženku, kterou jsem vytvořil v Byron éře, a nabídl mi, abych vytvořil novou peněženku Shelley. Stiskl jsem tlačítko Create a new wallet . Pokud jste Daedalus v minulosti nenainstalovali a do vašeho počítače jste nainstalovali novou peněženku, varování se vám nezobrazí. Každopádně musíte vytvořit novou peněženku Shelley, takže další krok bude podobný.

  1. Název nové peněženky je SHELLEY_WALLET a z bezpečnostních důvodů jsem také uvedl heslo pro odeslání mincí (spending password). Jako vždy, když se vytvoří nová peněženka, Daedalus mi ukázal SEED / přístupové heslo, které jsem musel napsat na kus papíru. Když jsem potvrdil, že bez 24 slov, která jsem právě zapsal, nebudu moci peněženku obnovit, začal Daedalus synchronizovat historii transakcí staré peněženky.

  1. SHELLEY_WALLET byla vytvořena a stále mám svoji starou Byron peněženku v Daedalu. Je třeba převést prostředky ze staré peněženky Byron do nové peněženky Shelley přes tlačítko Move ada to an existing wallet . Kliknutím na peněženku Byron zobrazíte varování níže. Všimněte si, že musíte zaplatit poplatek, protože se jedná o běžnou transakci.

  1. Jako cíl prostředků jsem si vybral novou SHELLEY_WALLET. Daedalus vytvoří transakci, která pošle mince ADA z peněženky Byron do peněženky Shelley. Pokud nemáte Byronovu peněženku, nebudete muset tento krok dělat.

  1. Pokud máte v peněžence Shelley mince ADA, můžete je delegovat poolu. Chcete-li delegovat své mince ADA, přejděte do centra delegace Delegation center a klikněte na tlačítko Delegate .

  1. Delegace se skládá ze tří částí. Výběr peněženky (můžete mít více peněženek), výběr poolu a potvrzení delegace. V prvním kroku jsem zvolil mou SHELLEY_WALLET.

  1. V seznamu můžete vybrat pool nebo můžete do vyhledávacího pole napsat název tickeru. Chcete-li delegovat na pool Cardanians, můžete napsat CRDNS.

  1. Poté jsem delegaci potvrdil a je hotovo.

11. 11. Daedalus vás bude informovat o tom, od kdy bude delegace účinná.

Všimněte si, že preference a změny delegování se projeví až po dokončení aktuální i další epochy. V našem případě tedy musíme počkat několik dní. Jedna epocha trvá 5 dní a obsahuje 432 000 slotů. Pokud delegujete v epochě 0 (považujte to za aktuální epochu), musíte počkat do konce aktuální epochy. Síť pořizuje snímek (snapshot) distribuce mincí ke stakování na začátku každé epochy. V našem případě to bude na začátku epochy 1. Všimněte si, že snímek se neprojeví v epochě 1, ale až v příští epoše, což je epocha 2. Takže nebudete odměněni za epochy 0 a 1. Síť použije váš stake k určení slot leadrů v epoše 2. Odměny za epochu 2 budou vypočítány během epochy 3 a budou také distribuovány na konci této epochy. Odměny tedy uvidíte v epochě 4. Po tomto období , budete odměněni v každé následující epoše.

Závěr

Delegování mincí do poolu je velmi intuitivní proces a doufáme, že vám náš návod pomohl. Shelley era je velký krok pro Cardano projekt a pousouvá laťku decentralizace o řád výš.