🇺🇦 Гід по делегуванню монет ADA (майнингу) в тестовій версії Shelley для гаманця Daedalus версії V1

(Переклад статті Guide for Delegation of ada coins in Shelley test-net for Daedalus wallet version V1, автор cardanians.io)

1*JlFmkfLB4r09y4p1QmwfWw
Усім користувачам платформи Cardano тепер стало доступне делегування так званим «пулам» своїх монет ADA в тестовій мережі версії Shelley (іншими словами – майнинг Cardano став тепер доступний усім бажаючим). Кожен, хто візьме участь в делегуванні, зробить свій особистий внесок в процес децентралізації мережі, за що отримає відповідну винагороду. При цьому, після закінчення тестового періоду отримані в якості винагороди за делегування в тестовій версії мережі монети ADA в подальшому будуть перенесені в основну мережу.

Сам процес делегування монет настільки простий і доступний кожному, що не має необхідності завчати детальні покрокові інструкції. Хоча, для бажаючих розібратись більш детально у вказаному процесі нижче будуть надані всі необхідні посилання на всю необхідну інформацію.

Так що ж потрібно для делегування?

Вам потрібно тільки дві речі:

  • SEED-фраза вашого гаманця основної мережі (12 слів), де у вас зберігались монети ADA на момент другого знімку мережі (відбувся 29 вересня 2019 року).

  • Версія гаманця Daedalus для тестової версії мережі. Завантажити його можна за цим посиланням: Cardano | Home

Для користувачів ОС Windows натиснути на відповідну піктограму:
1*Ug1KtjfFndsX_NvgznkZog

Завантажуйте гаманець ТІЛЬКИ з офіційного сайту розробників!

Після завантаження переконайтесь, що ви завантажили коректний інсталяційний файл. Ви можете це зробити за допомогою інструменту Windows CertUtil і командного рядка інтерфейсу Windows. Інструмент CertUtil дозволяє підтвердити хеш завантаженого інсталяційного файлу. Вам потрібно буде порівняти його з хешем, який зазначений на офіційному сайті проекту. Ці два хеші повинні співпадати. Коректний хеш завантаженого інсталяційного файлу повинен бути наступний:

9095911ac5781fef93ec6088a558d7f2c7bd485fd1458eee2f655d8c32e70813

Якщо ви натиснете « VERIFY CHECKSUM » ви отримаєте детальну інструкцію про те, як це зробити на вашому комп’ютері. Інструменту CertUtil для перевірки потрібно два параметри: бінарний верифікаційний (сам інсталяційний файл) і хеш-функція (SHA256). CertUtil зробить всі потрібні обчислення (як вказано на малюнку нижче):

Якщо інсталяційний файл коректний – ви можете приступати до процедури інсталяції гаманця (процедура та ж, що і для будь якого іншого програмного забезпечення Windows).

З детальною покроковою інструкцією по процесу делегування ви можете ознайомитись за посиланням: https://iohk.zendesk.com/hc/en-us/articles/900000044006-Daedalus-Rewards-Wallet-Instructions .

Як делегувати монети ADA певному пулу?

Після синхронізації гаманця (проходить швидко) вам потрібно буде виконати наступні кроки:

  1. Відновити баланс гаманця з використанням SEED-фрази.

  2. Створити новий гаманець для отримання винагород за делегування.

  3. Відправити монети ADA з відновленого гаманця на створений гаманець для винагород.

  4. Делегувати монети ADA певному пулу на ваш розгляд.

0*9U1dKLDs_VUBKdma

Перший крок дуже простий і по суті є стандартною процедурою відновлення гаманця за допомогою SEED-фрази. Натисніть кнопку Restore і введіть вашу кодову фразу від вашого гаманця основної мережі (основного гаманця), на якому зберігались ваші монети ADA на момент другого знімку мережі (відбувся 29 вересня 2019 року). Для підвищення рівня безпеки введіть пароль на відправку коштів. Вам потрібно буде вводити цей пароль щоразу під час відправлення коштів з вашого гаманця. Після відновлення гаманця ви зможете побачити ваш баланс коштів.

Як ви можете бачити, в нашому випадку баланс гаманця під назвою WALLET_1 складає 779 з лишком монет ADA.

Після відновлення гаманця ви побачите екран з пропозицією створити новий гаманець для отримання винагород. Натисніть на кнопку Create a new Reward wallet.

Процес створення гаманця для отримання винагород також надзвичайно простий, такий самий, як і процес створення звичайного гаманця. Вам потрібно буде зберегти SEED-фразу новоствореного гаманця для отримання винагород і створити пароль на переміщення коштів з гаманця.

Ми створили гаманець для винагород і назвали його REWARD_WALLET_1. Він порожній і ваші монети ADA все ще знаходяться на вашому балансовому гаманці. Вам потрібно буде перемістити кошти з балансового гаманця на гаманець для винагород. З гаманця WALLET_1 на гаманець REWARD_WALLET_1. Делегування монет пулам буде доступне тільки з гаманця для винагород.

Натисніть на кнопку Move testnet ada і відправте монети на гаманець для винагород. Вказаний процес займе деякий час оскільки зазначена дія оформляється і проходить як стандартна транзакція.

Ви зможете приступити до делегування монет, коли вони будуть доступні на вашому гаманці для винагород.

Делегування монет певному пулу

Для делегування ваших монет вам потрібно скористатись центром делегування, який буде доступний у вашому гаманці (друга іконка зверху у крайньому лівому вертикальному меню).

В правому нижньому куті вікна, яке вам відкриється, ви бачите, що ваші монети в гаманці REWARD_WALLET_1 ще не делеговані.

На екрані делегування ви бачите поточну епоху (3) і поточний слот (9351 із 43200). В тестовій мережі епоха триває всього 1 день. В основній мережі вона триватиме 5 днів.

Зверніть увагу, що всі зміни налаштувань процесу делегування вступають в силу після того як завершиться поточна і наступна за нею епоха. Отже, в даному випадку нам потрібно зачекати 1 день і 18 годин.

В правому нижньому куті екрану є кнопка Delegate your stake . Натисніть на неї.

На екрані пулів ви побачите перелік усіх пулів, доступних для делегування своїх монет.

Пули позначені різними кольорами і порядковими номерами, які можуть змінюватись в залежності від різних параметрів (таких як: обсяг загальних монет, які делегували пулу інші особи; кількість успішно створених пулом блоків, тощо). Порядок розташування пулів на перших порах не має суттєвого значення, оскільки тестова мережа запущена відносно недавно.

Для того, щоб швидко знайти певний пул ви можете ввести слово в рядку пошуку. Наприклад, IOHK3 (один із пулів проекту Cardano, насправді ви можете обрати будь який інший пул на ваш розсуд).

При натисканні на піктограму того пулу, який вас цікавить, ви зможете ознайомитись з детальною інформацією про нього.

12

З цього моменту ви можете розпочати делегування натиснувши на кнопку Delegate to this pool.

Делегування складається з трьох етапів:

  1. Вибір гаманця.

  2. Вибір пулу.

  3. Підтвердження делегування.

Отже, ви обираєте ваш гаманець для винагород. В нашому випадку це REWARD_WALLET_1.

1*thX9TweFOTCUhuPozT-edQ

Після цього, обираєте пул, який вас цікавить. В нашому випадку це IOHK3 (або будь який інший на ваш розсуд).

Третій етап (підтвердження) вимагає введення паролю, який ми встановили для здійснення виплат з нашого гаманця REWARD_WALLET_1.

1*Jw3RnJR4KmfpaaUSKzjUAw

Як вже було сказано раніше, тепер необхідно дочекатись коли почнеться нова епоха і врахується інформація про делегування наших монет. В нашому випадку це 1 день і 18 годин. Якщо бажаєте – можете вийти з гаманця (постійно перебувати онлайн не потрібно).

Виникнення проблем

У випадку виникнення будь яких проблем не вагайтесь і сміливо використовуйте кнопку Help в головному меню або інструмент діагностики Help / Daedalus Diagnostic (Ctrl + D).

Підсумок

Висловлюємо щиру подяку колективам IOHK, Cardano Foundation і команді Emurgo за їхню роботу над проектом. Ми віримо в те, що проект Cardano досягне успіху і буде широко прийнятий суспільством (на даний час на завершальному етапі перебуває моя робота над ще однією статтею про особливості прийняття суспільством нових технологій, в тому числі криптовалюти Cardano).

Вдалого всім майнингу і успішної децентралізації!

Оригінал статті на :uk:англійській мові.


:uk:You can support me/ :ukraine:Ви можете мене підтримати:
:ada:ADA wallet: DdzFFzCqrhsi2e37SsRXEa7cR6yb7hckt5sgKvsTHPah96myfhRfNbLxjXMwuksiQen1h269Pm2GrJk85c2v92RsFbd5HgYw8roNtbQs

1 Like