Cardano Türkiye | TURK SPO

Merhaba! Cardano hakkında artık Türkçe içeriğe ulaşmak mümkün. Türkiye’nin tek Cardano Delegasyon Havuzunu yönetiyoruz. Türkçe rehberler hazırlıyor, Cardano özelinde blockchain teknolojisindeki gelişmeleri takip edip, https://cardanoturkiye.org/ adresinde paylaşıyoruz.

Türkiye, Avrupa’nın en genç nüfusuna sahip. Dünya Ekonomik Forumu verilerine göre kripto paraları en çok benimseyen Avrupa’nın 1. Dünya’nın ise 4. ülkesi. Ancak kripto paraların bu kullanımının çoğunu maalesef günlük al-sat işlemleri oluşturuyor.

Özellikle dil bariyeri sebebiyle, Türk kullanıcılar yeniliğe çok açık olmalarına rağmen blokzincir teknolojisini öğrenemiyorlar. Cardano’ya karşı ise müthiş bir önyargı mevcut ve Türkiye’de herhangi bir Cardano topluluğu da bulunmuyor.

İşte Cardano Türkiye olarak, en temelden başlayarak Cardano hakkında Türkçe bilgilendirici makaleler ve videolar üreterek, Cardano’nun Türkiye’de benimsenmesine yardımcı olmayı hedefliyoruz.

Tüm bu içerikleri bağımsız olarak üretebilmek ise temel ilkemiz. Bağımsızlığımızı [TURK] Cardano Turkiye :tr: Stake Pool’u ile sağlamaya çalışıyoruz.

Sizleri de aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız.

Pool ID: 3e6745549d2e14d5fd01a95ebae974b69e25a046a3192946b87eaade
Pool Ticker: TURK

Web-sitesi: https://cardanoturkiye.org/
Telegram: https://t.me/CardanoTurkSPO
Twitter: https://twitter.com/CardanoTurk
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCDWDvHu14pJjG0-n1q2VmtA
Linkedin: https://www.linkedin.com/company/cardanoturkiye/