🇵🇱 Od bankowości do blockchaina - Jeremy Firster dołącza do Fundacji Cardano jako Project Manager

image_720

Ten arytkuł to tłumaczenie tekstu From Banking to Blockchain - Jeremy Firster joins the Cardano Foundation as Project Manager

Pozdrowienia dla społeczności Cardano!

Nazywam się Jeremy Firster i niedawno dołączyłem do Cardano Foundation jako kierownik projektu (Project Manager). Mieszkam w Azji od 10 lat, w tętniącej życiem stolicy Tajwanu, Tajpej. Jako kierownik projektu pomagam w nawiązywaniu partnerstw i integracji z podmiotami zewnętrznymi w celu dalszego rozwoju ekosystemu Cardano. Moim głównym celem jest rozszerzenie adopcji na rynku dzięki tym relacjom, dodatkowo popularyzując Cardano jako rozwiązanie oparte na blockchain.

Moje główne doświadczenie zawodowe obejmuje bankowość korporacyjną, gdzie realizowałem różne projekty i transakcje finansowania strukturyzowanego dla największych korporacji w Azji. Wszedłem na ten rynek pracując w dwóch różnych tajwańskich bankach, gdzie zajmowałem się głównie rynkami azjatyckimi i wschodzącymi.

W 2012 roku bank, w którym pracowałem (obecnie znany jako KGI Bank), był pierwszym bankiem na Tajwanie, który otworzył konto bankowe dla firmy zajmującej się wymianą kryptowalut. To było moje pierwsze spotkanie z tematem Bitcoina i iskra mojego zainteresowania tą branżą. Podczas gdy zarówno fintech, jak i blockchain rozwijały się w zakresie adopcji i zastosowań, zaangażowałem się dalej, ponieważ Taipei jest technologiczną stolicą świata.

W 2016 roku aktywnie uczestniczyłem w lokalnych spotkaniach Bitcoinowych, a w 2017 roku zacząłem samodzielnie organizować wydarzenia związane z blockchainem, skupiające się na aktualnych trendach i innowacjach. Porzuciłem bankowość i współtworzyłem inkubator, który skupił się na pomocy startupom w tworzeniu rozwiązań na blockchainie. Starając się stworzyć większy ekosystem, zacząłem organizować różne wydarzenia, które przyciągały moją uwagę jako lidera w branży.

Zauważony przez rząd wspierający innowacyjne technologie, zostałem doradcą rządu Tajwanu ds. przepisów dotyczących polityki kryptowalutowej, tworząc grupy robocze, które opracowywały ramy regulujące aktywa kryptowalutowe, tokeny security, tematy giełd i tokenów narzędziowych (utility).

Miałem zaszczyt pracować przy wielu ekscytujących projektach w miarę rozwoju branży blockchain, w tym w sieciach reklamowych, nad tokenami non-fungible (NFT) do gier, sieciach płatności, giełdach, zdecentralizowanych aplikacjach finansowych i nie tylko!

Po raz pierwszy poznałem Cardano w 2017 roku i od razu uznałem to za rozwiązanie potrzebne do adopcji w świecie rzeczywistym. W 2018 roku zostałem ambasadorem Cardano, jeszcze zanim istniał Program Ambasadorów, promując Cardano jako rozwiązanie dla przedsiębiorstw i organizując spotkania Cardano w Tajpej.

Cieszę się, że mogę dołączyć do Fundacji i pomóc urzeczywistnić wizję Cardano. Zawsze skupiałem się na używaniu blockchaina do rozwiązywania prawdziwych problemów i moim zdaniem nie ma lepszego miejsca niż to tutaj! Mój czas jest w równym stopniu podzielony na komunikację zewnętrzną z partnerami, jak i wewnętrzną, aby dopasować mapę drogową rozwoju Cardano do możliwości wybranych przez Fundację.

Pochodzę ze Stanów Zjednoczonych, ukończyłem Indiana State University z tytułem licencjata w dziedzinie finansów i ekonomii. Mam tytuł magistra zarządzania biznesem na Uniwersytecie Shih Chien na Tajwanie i mówię w języku mandaryńskim.

Uwielbiam być częścią szerszej społeczności Cardano i widzieć, jak jej wielkość i popularność stale rośnie!

//

Po więcej artykułów o Cardano po polsku zapraszamy do :poland: polskiej sekcji na forum Cardano . Serię filmów o historii Cardano, podstawach działania sieci i aktualizacjach opublikował Andrzej z kanału Dzienna Dawka Dyskomfortu. Chcesz porozmawiać, zapytać o Cardano po polsku? Odwiedź naszą :poland: społeczność na Telegramie, profil @CardanoPolska na Twitterze oraz Facebooku .

3 Likes