馃嚨馃嚤 Pozdrowienia od pierwszego cz艂onka zespo艂u Fundacji Cardano z Afryki

Artyku艂 jest t艂umaczeniem powitalnego wpisu @Victor_CF :nigeria: 馃嚦馃嚞 Greetings from CF鈥檚 first Africa-based team member

Cze艣膰 wszystkim!

Mam na imi臋 Victor, do艂膮czy艂em do Fundacji Cardano na pocz膮tku lipca 2020 roku jako Copywriter w dziale marketingu. By艂em zaj臋ty wdra偶aniem si臋, poznawaniem moich nowych koleg贸w i zanurzaniem si臋 w wir pracy, ale mam nadziej臋, 偶e nie jest za p贸藕no, aby si臋 wam wszystkim przedstawi膰.

A zatem, co dok艂adnie b臋d臋 robi膰 w Fundacji Cardano?

Odpowiadam za tworzenie i zarz膮dzanie wieloplatformowymi i wielosegmentowymi strategiami dotycz膮cymi publikowanych tre艣ci. Moja praca polega na opracowywaniu tekst贸w marketingowych, tre艣ci i kampanii w celu poprawy 艣wiadomo艣ci marki i edukacji naszych odbiorc贸w, poniewa偶 Fundacja realizuje jedn膮 z g艂贸wnych misji, jak膮 jest popularyzacja Cardano.

Wi臋kszo艣膰 mojej pracy b臋dzie kr臋ci膰 si臋 wok贸艂 tworzenia przekonuj膮cych tre艣ci - post贸w w mediach spo艂eczno艣ciowych, e-maili, film贸w, seminari贸w internetowych, artyku艂贸w, reklam i wielu innych. B臋d臋 r贸wnie偶 zapewnia艂 wsparcie redakcyjne, tw贸rcze i pisemne innym cz艂onkom zespo艂u.

Jestem Nigeryjczykiem i mieszkam w t臋tni膮cym 偶yciem mie艣cie Lagos w po艂udniowej Nigerii. Jestem pierwszym Nigeryjczykiem, a tak偶e pierwszym zatrudnionym mieszka艅cem Afryki w Fundacji Cardano w og贸le, wzbogacaj膮c r贸偶norodno艣膰 艣rodowisk obecnych w Fundacji. Mam zaszczyt do艂膮czy膰 do silnego zespo艂u 22 narodowo艣ci z ca艂ego 艣wiata.

Afryka jest bardzo strategicznym punktem dla Fundacji Cardano i jej ekosystemu. Po pierwsze, jest to bardzo m艂ody demograficznie kontynent, kt贸rego mediana wieku szacuje si臋 na oko艂o 20 lat. Afryka jest domem dla ponad 1,3 miliarda ludzi i oferuje wiele mo偶liwo艣ci budowania zdecentralizowanej przysz艂o艣ci od podstaw.

Fundacja Cardano jest liderem w kszta艂towaniu zr贸wnowa偶onego rozwoju opartego na technologii blockchain. Fundacja jest otwarta na wsp贸艂prac臋 z 54 krajami afryka艅skimi w celu ustanowienia solidnych zasad zarz膮dzania, oceny istniej膮cych przepis贸w i regulacji oraz kszta艂towania standard贸w prawnych i handlowych. Cardano ma ugruntowan膮 pozycj臋 na kontynencie dzi臋ki projektowi inauguracyjnej, ca艂kowicie 偶e艅skiej szko艂y deweloper贸w blockchainowych Cardano, kt贸ra zako艅czy艂a si臋 ponad rok temu.

Nigeria dysponuje solidnym ekosystemem kryptowalut i blockchain z艂o偶onym z licznych start-up贸w, programist贸w, hodler贸w, trader贸w i ewangelist贸w-entuzjast贸w technologii. Nigeria ma stale rosn膮c膮 spo艂eczno艣膰 Cardano, w tym nigeryjskiego ambasadora Cardano Joshu臋 Akpana w Port Harcourt. B臋d臋 r贸wnie偶 wsp贸艂pracowa艂 z nim i lokaln膮 spo艂eczno艣ci膮 Cardano, aby jeszcze bardziej pog艂臋bia膰 艣wiadomo艣膰 Cardano w tym kraju.

Przed do艂膮czeniem do Fundacji Cardano pracowa艂em jako specjalista ds. komunikacji w fi艅skim startupie spo艂eczno艣ciowym, kt贸ry w艣r贸d swoich klient贸w mia艂 firmy z listy Fortune 1000, takie jak Uber i Netflix. Wcze艣niej kierowa艂em nigeryjskim startupem wykorzystuj膮cym technologi臋 blockchain do rozwi膮zania problemu elektryczno艣ci w Afryce Subsaharyjskiej. A jeszcze wcze艣niej zajmowa艂em stanowisko Lidera Komunikacji Blockchain w izraelskiej agencji PR i marketingu.

W wolnym czasie uwielbiam czyta膰, sp臋dza膰 czas z rodzin膮, chodzi膰 na wyst臋py lokalnego zespo艂u jazzowego, odbywa膰 lekcje salsy (czy COVID-19 ju偶 mo偶e da膰 nam spok贸j?), majsterkowa膰 przy samochodzie, robi膰 d艂ugie przeja偶d偶ki i uczy膰 si臋 niemieckiego na Duolingo 鈥 w tej chwili utrzymuj臋 90-dniow膮 seri臋, uwierzcie mi, niewiele rzeczy boli tak bardzo, jak przerwanie serii i konieczno艣膰 rozpocz臋cia wszystkiego od nowa.

My艣l臋, 偶e to dobrze podsumowuje moje wprowadzenie.

Wielkie podzi臋kowania dla zespo艂u Fundacji Cardano za sprawny proces wdra偶ania i niezwykle ciep艂e powitanie. Ostatnie dwa tygodnie by艂y dla mnie niesamowite i jestem przekonany, 偶e nadal b臋d臋 si臋 cieszy膰 z bycia cz臋艣ci膮 zespo艂u i szerokiej spo艂eczno艣ci Cardano.

//

Po wi臋cej artyku艂贸w o Cardano po polsku zapraszamy do :poland: polskiej sekcji na forum Cardano . Seri臋 film贸w edukacyjnych o historii Cardano oraz o podstawach dzia艂ania sieci opublikowa艂 Andrzej z kana艂u Dzienna Dawka Dyskomfortu. Chcesz porozmawia膰, zapyta膰 o Cardano po polsku? Odwied藕 nasz膮 :poland: spo艂eczno艣膰 na Telegramie, profil @CardanoPolska na Twitterze oraz Facebooku.