🇨🇿 Informace o probíhajícím Catalyst Fund10

V době psaní tohoto článku je ještě čas na podání návrhu a registraci jako komunitní recenzent. Každý, kdo chce hlasovat ve Fondu10, se musí zaregistrovat. To platí i pro ty, kteří již zaregistrováni jsou. Hlasování bude probíhat v první polovině září.

Přechod na kryptoekonomiku

Do Fund10 bylo alokováno 50M ADA. Novinkou Catalystu je, že týmy žádající o financování nyní vyjadřují hodnotu projektu v ADA, nikoli v USD.

Jak moc je 50M ADA pro Cardano? Zhruba každých 6 týdnů (8 až 10 epoch) se do pokladny Cardano vloží 50 milionů ADA. ADA pochází z peněžní expanze a poplatků.

Týmy se musí samy vypořádat s volatilitou kryptoměn a zvážit, zda budou schopny dodat projekt, když se kurz ADA vůči USD změní. Pokud se tržní hodnota ADA zvýší, je to pro tým pozitivní zpráva. Naopak, pokud se medvědí trh prohloubí, může být dodání projektu náročnější.

Výzvy

50 milionů ADA bylo rozděleno do 13 výzev (kategorií). Týmy musí předložit svůj návrh do jedné z výzev. Následující výzvy mají vysoký ADA rozpočet: Development & Infrastructure (8.69M ADA), a Product & Integration (9.08M ADA).

Existuje výzva s názvem Open, která je otevřená všem projektům, které se nehodí nikam jinam. Tato výzva má rozpočet 1,4 milionu ADA.

V době psaní tohoto článku je v každé výzvě již několik desítek přihlášených projektů.

Podívejte se na projekty sami v Ideascale.

Termín pro podání návrhu do fondu Catalyst10 je 13. července. Poté bude od 20. července do 20. srpna následovat komunitní přezkum.

Review od komunity

Komunitní přezkum bude probíhat od 20. července do 20. srpna. Každý z vás se může stát komunitním recenzentem, pokud je ochoten vyjádřit svůj názor, bodové hodnocení a zpětnou vazbu k návrhům. Nezáleží na tom, jaké je vaše vzdělání. Můžete si vybrat ty návrhy, u kterých můžete poskytnout relevantní zpětnou vazbu. Vaše aktivita pomůže hlasujícím, kteří se mohou rozhodnout hlasovat pro konkrétní návrh i na základě vašeho názoru.

Můžete se zaregistrovat jako komunitní recenzent a získat za tuto činnost odměnu ADA. Konečný termín pro registraci je 17. červen.

Pokud jste se již v minulosti zaregistrovali, musíte se znovu zaregistrovat do Fund10, abyste měli nárok na odměnu (musíte uvést adresu pro odměnu).

Voliči

Registrace voličů začíná 29. června a končí 18. srpna. Abyste mohli hlasovat, musíte mít alespoň 500 ADA. Pokud jste se v minulosti již jednou zaregistrovali, nemuseli jste nic dělat a byli jste automaticky zaregistrováni ve všech následujících fondech. To již neplatí.

Fund10 požaduje od všech voličů novou registraci. Můžete hlasovat i se starou registrací, ale nebudete odměněni.

Snímek pro získání volební síly proběhne 18. srpna. Ten určí, kolik ADA máte v peněžence, tj. jaká je vaše hlasovací síla. Nezapomeňte si vyzvednout odměny za staking, abyste zvýšili svou hlasovací sílu. V minulosti se odměny za staking do hlasovací síly nezapočítávaly. Věřím, že to stále platí.

Registrovaní hlasující budou hlasovat ve Fund10 od 31. srpna do 14. září. Výsledky budou vyhlášeny 21. září. Odměny za hlasování budou rozděleny v polovině října.

Závěr

Ve Fund10 najdete jak kvalitní, tak nekvalitní návrhy. Účelem Catalystu je najít návrhy, které budou pro Cardano nejpřínosnější. O tom, co by to mělo být, rozhodují držitelé ADA. Nezapomeňte se zaregistrovat, i když jste tak již v minulosti učinili, jinak nebudete mít nárok na odměnu. Můžete zvážit, zda nezkusíte roli komunitního recenzenta.

Datumy uvedené v článku se mohou změnit, takže pečlivě sledujte novinky.

Článek připravili Cardanians s podporou Cexplorer.

Přečtěte si celý článek: https://cexplorer.io/article/information-on-the-ongoing-catalyst-fund10