🇨🇿 Jste připraveni na hlasování v Catalyst Fund10?

Všichni stakeři ADA, kterým se podařilo zaregistrovat, budou moci hlasovat v Catalyst Fund10 od 31. srpna 2023. Každá Governance fáze v Catalystu je testem připravenosti na decentralizované řízení a důležitou zpětnou vazbou ohledně zájmu lidí o tuto formu rozhodování.

Vše připraveno na fázi Governance

Fáze komunitního přezkumu a moderování jsou u konce. 18. srpna byl pořízen snímek pro výpočet hlasovací síly všech registrovaných voličů v Catalyst Fund10.

Pokud si nejste jistí registrací, můžete použít tento nástroj pro ověření.

Připomeňme, že do hlasování se mohl zapojit každý, kdo měl v peněžence v době snapshotu alespoň 500 ADA (mimo odměny za staking).

Fáze Governance, tedy hlasování o tom, který projekt získá finance, začne 31. srpna 2023.

Navrhovatelé nyní mohou sdílet své projekty na sociálních sítích a získávat přízeň hlasujících. Voliči mají ještě čas rozhodnout se, který projekt podpoří silou svých mincí ADA.

Jakmile tato fáze skončí, odměny budou rozděleny všem hlasujícím. Ti, kterým se nepodařilo přeregistrovat, což byla nutná podmínka pro získání odměny, mohou volit i nadále, ale bez nároku na odměnu.

Jakmile skončí fáze Governance a budou rozděleny odměny, proběhne závěrečná fáze Archivace.

Jaký bude Fund10?

Postupně se zvyšoval zájem projektů o získání financí od Catalystu i zájem voličů.

Ve Fund9 bylo navrženo 1174 nápadů a bylo odevzdáno 354 tisíc hlasů. Ve fondu Fund10 je 1472 nápadů (ve 13 výzvách). Zda bude počet odevzdaných hlasů překročen, se teprve uvidí.

Na jedné straně je medvědí trh. Na druhou stranu aktivita komunity Cardano rozhodně nepolevuje a nadšení z budování decentralizovaných technologií je stále hmatatelné.

Úspěch projektu Cardano spočívá v rukou držitelů ADA. Je důležité poznamenat, že se rozhoduje o financování projektů z pokladny Cardano. Komunita by si měla vybrat ty projekty, které mají největší šanci mít pozitivní dopad na ekosystém Cardano za rozumný rozpočet. To rozhodně není jednoduchá volba.

Doporučuji všem hlasujícím projít si další návrhy a komentáře od recenzentů. Možná by bylo dobré volit v oblasti, které sami dobře rozumíte.

Závěr

Hlasování končí 14. září 2023. Hlasování bude anonymní. Hlasovací síla závisí na počtu mincí ADA, které měli voliči v peněžence v době snímku. V tuto chvíli nemá smysl kupovat další ADA coiny pro větší hlasovací sílu. Výsledky budou zveřejněny po skončení hlasování.

50 milionů ADA bylo rezervováno pro Fond 10. Doufejme, že ty nejlepší projekty získají finanční prostředky.

Článek připravili Cardanians s podporou od Cexplorer.

Přečtěte si celý článek: https://cexplorer.io/article/are-you-ready-to-vote-in-catalyst-fund10

1 Like