🇨🇿 Nadace Cardano a Acredius přinášejí revoluci v oblasti půjček

Švýcarská úvěrová Fintech společnost Acredius uzavřela partnerství s nadací Cardano Foundation, aby mohla využívat blockchain Cardano pro tokenizaci a úvěrové služby. Zákazníci Acredius mohou využít ADA k přímému investování do malých a středních švýcarských podniků. Cardano potřebuje přesně tento druh partnerství, aby mělo skutečný dopad na finanční sektor. Prostřednictvím mnoha takovýchto malých kroků lze časem zásadně narušit celý sektor.

TLDR

Nejdůležitější na tomto partnerství je využití Cardano k budování Peer-to-Peer finančních služeb a tokenizace. Blockchainové sítě se musí stát finanční páteří světa. Lidé musí přijmout nejen kryptoaktiva, ale především blockchainové sítě.

Propojování světů

Je nezbytné, aby se rozvíjející se technologie blockchain prosadila jako technologická páteř finančního světa. Je obrovský rozdíl, zda finanční sektor přijme pouze aktiva (ADA, BTC, ETH), nebo k budování finanční infrastruktury využije blockchain (Cardano, Bitcoin, Ethereum).

Pokud banky investují do kryptoměn nebo zprostředkovávají jejich nákup pro své klienty, jedná se pouze o custodial služby. Na tom není téměř nic decentralizovaného a v podstatě nedochází k žádnému narušení finančního sektoru. Bankovní svět může teoreticky využívat kryptoměny jako investiční aktiva a profitovat z nabízených služeb. To je víceméně současný stav. Pro začátek je to dobré, ale je třeba udělat důležitější krok. Je třeba začít využívat blockchain tak, aby se současné centralizované finanční služby změnily na služby typu Pee-to-Peer.

To je důležitá věc, která se týká partnerství mezi společností Acredius a nadací Cardano.

Partnerství umožní využívat mince ADA k investování do švýcarských malých a středních podniků. Ty brzy získají přístup na sekundární trh. Společnost Acredius plánuje nasadit chytré kontrakty na platformě Cardano, které umožní tokenizaci půjček. Cílem integrace je dosáhnout větší transparentnosti, bezpečnosti a důvěryhodnosti. Strategií společnosti Acredius je podpora větší finanční inkluze a zavádění nových technologií ve finančním podnikání, které mohou být významnou konkurenční výhodou.

Nástup nových lidí a jejich výuka používání technologie blockchain je velmi složitá věc. Pro mnoho uživatelů může být obtížné naučit se používat kryptoměnovou peněženku. Další výzvou je používání služby DeFi. Lidé se do tohoto dobrodružství často nepouštějí jednoduše proto, že celému odvětví nedůvěřují. Proto je velmi důležité propojit svět tradičních financí s technologií blockchain. Lidé budou blockchainu více důvěřovat, pokud budou mít pocit, že někdo, komu v současnosti důvěřují, blockchain používá nebo nabízí služby s ním spojené.

Pokud více Fintech společností nasadí chytré kontrakty na Cardano, bude to pro tento projekt úspěch. Některé finanční instituce již v minulosti oznámily, že budou stakovat ADA na Cardano. To je pozitivní, protože staking lze považovat za finanční peer-to-peer službu. Samotný staking však nenarušuje finanční služby, jako jsou půjčky, pojištění, investování atd.

Cardano potřebuje více partnerství, jako je to se společností Acredius. Až bude takových partnerství 100 nebo 1 000, nikdo nebude pochybovat o tom, že finanční svět projde zásadním narušením a pravděpodobně předefinujeme základní pojmy, jako jsou peníze, úvěr a dluh. Lidé přestanou používat papírové formuláře a vše důležité bude na blockchainu v podobě chytrých smluv, tokenů a decentralizované identity.

Tato budoucnost je velmi pravděpodobně nevyhnutelná, protože technologii již máme. Otázkou je, jak dlouho bude adopce trvat, a na to nikdo nezná odpověď. Je důležité vidět věci v širším kontextu. Credit Suisse zkrachovala a Fintech společnosti jako Credius začínají používat Cardano k nasazení chytrých kontraktů. To je ostatně přesně to, z čeho by se měl každý fanoušek kryptoměn radovat.

Závěr

Staré korporátní banky nejsou schopny inovací, a proto je dříve či později nahradí ty, které dokáží využívat moderní technologie ke zvýšení efektivity. Opět se ukazuje, jak důležitá je pro přijetí projektu práce nadace Cardano Foundation. Pro přijetí je nesmírně důležitá komunikace mezi týmy na úrovni vedení i IT odborníků. Je naivní si myslet, že si Fintech společnosti náhodně vyberou blockchain a začnou ho používat jen proto, že existuje. Přejme partnerství mezi Cardano Foundation a Acredius úspěch.

Článek připravili Cardanians s podporou Cexplorer.

Přečtěte si článek v AJ: https://cexplorer.io/article/cardano-foundation-and-acredius-to-revolutionize-lending