کاردانو اکنون قابلیت ارسال به چند آدرس را دارد

ولت کاردانو محور تایپون به تازگی ارتقا یافت و اکنون از تراکنش‌های چند آدرسه پشتیبانی می‌کند. این یعنی کاربران اکنون می‌توانند ADA یا سایر توکن‌های پشتیبانی شده را در یک تراکنش به چند آدرس گیرنده بفرستند. اینگونه هزینه تراکنش‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. تایپون یک کیف پول بلاکچین کاردانو است که قابلیت ارسال و دریافت CNFT، توکن‌های بومی و همچنین توکن‌هایی با متا دیتای ثبت شده با رجیستری دارد.
علاوه بر کیف پول هایی مثل ددالوس و تایپون که روی کاردانو اجرا می‌شوند، IOG نیز در حال توسعه کیف پول لیس برای تمامی عملایت‌های بلاکچینی است. کاربران خواهند توانست با سایر کاربران و سازمان‌ها به صورت همتا به همتا، دارایی و اطلاعات تبادل کنند. این در حالی است که نیازی به واسطی ندارد. این پلتفرم سبک خواهد بود و به عنوان دروازه‌ای به وب3 عمل خواهد کرد. IOG قصد دارد این کیف پول سبک که لیس نام دارد، در تابستان امسال منتشر کند.
قیمت ADA از روز گذشته به مقدار 1.1 درصد افزایش پیدا کرده است و اکنون به قیمت 0.49 دلار معامله می‌شود. طی آخر هفته، IOHK اطلاعاتی از رشد شبکه منتشر کرد. تعداد90 پروژه به تازگی روی کاردانو منتشر شدند، در حالی که 1022 پروژه نیز هم اکنون در حال توسعه روی این پلتفرم خارق العاده هستند.هنوز تعداد 5868 پروژه فعال NFTو 2832 اسکریپت Plutus وجود دارد. بیش از 5.2 میلیون دارایی بومی کاردانو نیز ساخته شده است.
طبق اعلامیه IOHK، نود 1.35.0 کاردانو در طی آخر هفته اضافه شده است که آخرین کاندید برای شبکه اصلی وسیل است که به زودی منتشر می‌شود.
کاردانو یک شبکه پرداخت مبتنی بر بلاکچین است، ارز آن با نماد ADA در صرافی های رمزارز معامله می‌شود. شبکه کاردانو دو قابلیت قرارداد هوشمند و ساخت برنامه غیرمتمرکز را به توسعه دهندگان می‌دهد. از نظر کارکرد و قابلیت ها کاردانو رقیبی برای اتریوم، ایاس و پلتفرم های قرارداد هوشمند است. به دلیل مقبولیت و محبوبیت کاردانو در بین توسعه دهندگان و سرمایه گذاران ژاپنی و از طرفی شباهت کاردانو با اتریوم آن را اتریوم ژاپنی نیز می‌نامند. Yoroi یک کیف پول HD برای نگهداری کاردانو است که بصورت افزونه‌ای روی مرورگر Chrome اجرا می‌شود. این کیف پول نیز کیف پول رسمی کاردانو است؛ به این دلیل که توسط شرکت Emurgo توسعه داده شده و توسط IOHK، نماینده رسمی پروژه کاردانو، مدیریت می‌شود.