🇨🇿 Cardano vám může změnit život

Odvětví blockchainu nabízí mnoho příležitostí, které můžete využít. Mnoho lidí tak již učinilo a je nás stále více. Nebaví vás vaše současná práce a chtěli byste zažít pocit, že stojíte na začátku něčeho velkého, nebo si zkusit vést startupovou firmu? Cardano vám to umožní.

TLDR

Můžete být stakerem, provozovatelem poolu, programátorem chytrých kontraktů, podnikatelem s dobrým nápadem, ambasadorem Cardano nebo zaměstnancem IOG či CF. Nebo můžete jednoduše vytvářet obsah o Cardanu pro komunitu. Catalyst vám může pomoci s financováním.

Ekosystém Cardano nabízí mnoho příležitostí

Kryptoměny jsou někdy spojovány s možností rychlého zbohatnutí. Jeden čas se dokonce říkalo, že kryptoměny jsou systémem “rychlého zbohatnutí”. Před několika lety byly kryptoměny vnímány především jako krátkodobá spekulace. Naštěstí se názory na odvětví blockchainu postupně mění. Technologický pokrok a nové obchodní příležitosti jsou pro média zajímavější než spekulace. Média stále píší o pohybu tržní hodnoty velkých projektů, ale už to není jediné téma. Je zřejmé, že blockchain odvětví tady v nějaké formě dlouhodobě zůstane a není to jen bublina.

Kryptoměny nikdy nebudou dlouhodobě úspěšné, pokud se kolem nich nevytvoří fungující ekosystém s obrovským síťovým efektem. Aby se tak stalo, musí být možné do tohoto nového ekonomického prostředí vstoupit a za vynaložené úsilí získat spravedlivou odměnu. Cardano musí nabízet funkce, které tyto možnosti otevírají. Dobrou zprávou je, že Cardano toto může nabídnout a možností bude přibývat.

Jednou z nejrozšířenějších příležitostí, kterou nabízí jakýkoli otevřený blockchain, je účast na decentralizaci a zabezpečení protokolu. Těžba nebo staking vám může zajistit pasivní příjem.

Staking je pro většinu lidí relativně dostupný. Získání mincí ADA a jejich delegování do poolu nevyžaduje mnoho úsilí. Jako staker můžete každých 5 dní získat odměnu. Výše odměny závisí na počtu vsazených mincí ADA. Staking je o něco jednodušší než účast na těžbě PoW, ale princip je velmi podobný. Na celém světě se stakingu na Cardano účastní přibližně 1,3 milionu lidí. Zapojit se můžete i vy. Museli byste být velrybou Cardano, aby vás staking uživil. Naštěstí to není jediná příležitost, kterou máte.

Můžete provozovat svůj vlastní pool. O to se pokoušely tisíce lidí. Může to být výnosnější než staking, a pokud budete úspěšným provozovatelem poolu, umožní vám to změnit zaměstnání a stát se profesionálním SPO. Provozovat vlastní pool není tak snadné jako zapojit se do stakingu. Vyžaduje IT dovednosti, určitý počáteční kapitál a čas.

Odvětví blockchainu nabízí mnoho příležitostí pro IT odborníky, zejména pro vývojáře softwaru. Pokud se naučíte programovat chytré kontrakty, určitě se stanete vyhledávaným a dobře placeným odborníkem.

Cardano je platforma pro inteligentní smlouvy. Pokud máte nápad na aplikaci, máte možnost ji zdarma a bez povolení třetí strany vytvořit a nasadit v globální síti. K vaší aplikaci bude mít přístup doslova celý svět.

Odvětví blockchainu mi v něčem připomíná nástup chytrých telefonů, kdy každý vývojář mohl vytvořit aplikaci, kterou si mohl kdokoli stáhnout do svého telefonu. Mnoho těchto aplikací je komerčně úspěšných a podívejte se na svůj vlastní telefon, kolik jich máte nainstalovaných.

V současné době si lidé většinou instalují pouze blockchainovou peněženku, ale už nyní je možné některé služby DeFi používat přímo z telefonu. Dovedu si představit, že v příštích několika letech bude zcela běžné, že některé aplikace pro chytré telefony budou propojeny s blockchainem.

Existence platforem pro chytré smlouvy umožňuje lidem přemýšlet o využití blockchainu a vytváření nových obchodních modelů. To bude přitahovat chytré lidi a dříve nebo později se objeví nějaká killer aplikace. Troufám si tvrdit, že obrovský síťový efekt, který platformy mají, je způsoben právě těmito možnostmi. Obrovské množství transakcí na blockchainech se děje díky sektorům DeFi a NFT.

Můžete být programátorem nebo podnikatelem, který zaměstnává programátory, a snažit se využít této jedinečné příležitosti hned od začátku.

Může se stát, že máte skvělý nápad, ale nemáte dostatek peněz na jeho realizaci. Vaše zaměstnání vám na realizaci nápadu neumožní dostatek času. Ekosystém Cardano má řešení i pro tuto situaci. Je to projektová pokladna a Catalyst. Pokud si myslíte, že váš nápad má šanci zaujmout držitele ADA, můžete se pokusit získat financování z Catalystu. Pokud budete úspěšní, může vám to umožnit opustit zaměstnání a začít podnikat.

Projekty usilující o financování z Catalystu mohou hledat odborníky v různých oblastech, což byste mohli být právě vy. Podívejte se a nabídněte své služby.

Pokud jste fanouškem Cardano a dokážete vytvářet obsah nebo pořádat akce, můžete se stát ambasadorem Cardano a získat odměny ADA. Nadace Cardano, ale také tým IOG nabízejí zajímavou práci, která by se vám mohla líbit. Můžete dělat něco podobného, co děláte nyní, ale budete mít pocit, že jste součástí ekosystému Cardano a přímo se podílíte na úspěchu projektu. Podívejte se na jejich nabídku práce.

Obsah o Cardanu může vytvářet kdokoli. Pokud jste například úspěšný YouTuber, existuje reálná šance, že pokud si založíte vlastní pool, snadno přesvědčíte stakery, kteří do vašeho poolu delegují ADA.

Závěr

Kolem odvětví blockchainu musí vznikat nové obchodní příležitosti. Čím více lidí dokáže daný ekosystém nasát, tím snáze poroste a přiláká další uživatele. Pokud se vám podaří spustit aplikaci DeFi, která si na začátku získá popularitu mezi uživateli, máte velkou šanci slavit úspěch na globální úrovni. Blockchainové protokoly, včetně Cardana, budou úspěšné pouze tehdy, pokud nové příležitosti vytvoří dlouhodobě udržitelné podniky s velkým počtem uživatelů. DeFi a NFT rozhodně patří mezi nejatraktivnější odvětví v blockchainovém průmyslu. Pokud chcete změnit svou současnou práci a zároveň pomoci Cardanu, máte rozhodně mnoho příležitostí. Každý staker se počítá, protože pomáháte decentralizovat síť. Cardano vám však nabízí mnohem více příležitostí, jak se realizovat. Jste například úspěšný umělec? Tak co si myslíte o NFT?

Článek připravili Cardanians s podporou Cexplorer.

Přečtěte si celý článek: https://cexplorer.io/article/cardano-can-change-your-life