🇨🇿 Charles AMA 17/18. 5. 2020

CZ překlad, hlavní body:

Charles AMA 17/18. 5. 2020

Charles necestuje, a tak má spoustu času na více než 2 hodiny AMA. Proto se soustředím jen na ty podstatné body a zájemce o 2 hodiny angličtiny odkáži na video.

Nejprve zopakoval o Pionýrech, a krocích k Shelley, tohle jsme tu už několikrát opakovali. Hodně nového bude v Product Update na konci měsíce.

Trochu se navezl do trollů, že brzy to pro ně bude těžké. Taky šťouch do Cointelegrafu, že mezi Proof of Stake vůbec nezahrnují Cardano.

Jsme stále číslo 1 v commitech a vyhrajeme.

Trocha o zahrádkaření, co sází O psaní knih.

Stakovat se začne hned po Hard Forku. Po uvedení Shelley klienta budou 4 týdny do HF, aby se burzy nachystaly a taky byl připraven i Ledger.

O tom na čem půjde provozovat Node, že teoreticky skoro na všem.

Zjednodušené vysvětlení, co je PoS (15:20)

Vztak s Vitalikem – Potkáme se tak jednou do roka na nějaké konferenci a on nás hodně kritizuje. Já mu přeji vše nejlepší s „ETC, pardon ETH2.0“. (nevím, zda to byl přeřek nebo vtip)

Očekáváš depresi ekonomiky? Ano a následná diskuse o uvolňování, právu na otevření, počtech obětí z uzavření,…. (virus z karantény)

Posteskl si, že teď to dodělává za své peníze, že budget už vyčerpal.

Rozdíl mezi ADA a Tezosem ? Už jsem to několikrát vysvětloval… (pro čtenáře – nahlédni do předchozích AMA) (45:30) Na první pohled jsou podobné, ale liší se v Ledgeru, účetnictví, algoritmus konsensu, smart kontrakty jsou jiné, governance je jinak, jen oba jsou v napsány v funkčním programování

ADA a kvantum reziistence. Zatím není, ale teď to není potřeba a děláme na tom, víme, jak na to…

Budete Smart kontrakty patentovat? Nikdy

Kdo byl dříve CTO ? Já, ale najel jsem někoho lepšího, jsem s ním velmi spokojen.

Bude Prisom Open Source? Ano

BMW M3 nebo Mercedes AMG 63 ? Ani jedno, výborný je Cadillac a taky mám Lambo. Hurakan.

Ledger cold Staking? Ano, dělá to pro nás Vacuum Labs (Ríša: autoři Adalite). A ještě něco, velice se těším na YubiKey pro Daedalus (pár vysvětlení, mrkněte na google)

A co otevření Daedala přes Ledger Nano X jako s YubiKey, OK, podíváme se na to.

Audity? R9 hotovo

Plány pro virtuální summit běží dobře.

Stakování a SEC (Security Exchange Comitee)? Myslím, že to bude OK, spolupracujeme

Pár šťouchnutí do Wikipedie.

Spolupráce se Stellar? Ne, ale jsou to dobří lidé.

Plutus? Velký update bude na Virtuálním summitu.

Trochu legrace o Justinovi (Tron)

O rozdílu mezi nesouhlasit s někým a neschopnosti/neochotě se domluvit. To jsou různé věci

Kdo bude největší konkurent Cardana v 2030? BTC, ETH? NE, bude to digitální Dolar FEDu (oficiální)

Jak zajistit, aby jak blockchain bude rychle narůstat na objemu, se to dalo v budoucnu zvládat? Dobrá otázka 1:27:50 Proto taky BTC má malé bloky, aby blockchain tak tychle nerostl. Existuje pojem inklusive accountability, tedy dohledatelnost čehokoli v minulosti. No a teď jde (Ríša zjednodušeně) o to, jak časem z blochchainu něco odmazat, aby byla rozumná použitelná velikost a přesto vše bylo nějak dohledatelné, když by to bylo potřeba. Velmi složitý problém, který se bude příštích několik let hodně diskutovat, fakt super složité. Diskuse o tom. Kdybychom to do 5 let vyřešili, měli bychom ohromný náskok před kýmkoli.

Neuralink ? Pravděpodobně největší vynález v historii, řekl Charles 1:40:50 a diskuse o tom, docela hezké stručné summary.

Budou AMA i po Shelley? Ano

Trochu povídání o hrách

Kryo terapie? (pobyt v hodně mrazivé komoře) Ano, ale teď v karanténě to nejde.

Intel vs AMD V poslední době AMD dělá dobré kroky ve výrobě. Lisa jako CEO je skvělá.Intel je ale mimořádně silná firma…

Mc Afee? Diskuse, legrace, v pohodě, váží si ho.(2:00)