🇨🇿 Charles AMA 30/31.8.2020

CZ překlad, hlavní body

Charles AMA 30/31.8.2020

Charles nám postnul přes 2 hodiny AMA, abychom se nenudili, takže jen ty podstatné věci.

Září bude náročné, bude spousta novinek. Nejprve opakovačka o Ledgeru a podpoře Yoroi + taky o potenciální podpoře pledge na Ledgeru. Parametry systému se lehce mění, nyní již 25% bloků je generováno pooly.

Jiná skupina lidí maká na Goguenu, opět opakovačka

· Native Assets

· Plutus základna

· Plutus Framework

CTO Romaine se osobně účastní (mikro)managementu Goguenu, aby se věci hýbaly.

Chceme také přinést Haskel do Cardano vývojářských nástrojů, jelikož ve světě finančních bankovních apilkací je Haskel jako doma.

A pak je tu DeFi, DeFi, DeFi. My na tom makáme, jen zatím nechceme předčasná oznámení. První budou stablecoiny, a to algoritmické a budou lepší, než Maker DAO.

Nastupuje nová Marketingová ředitelka po důkladném výběru, bude super a bude reportovat přímo mně a budeme se hodně fokusovat na Produkt Marketing.

Voltaire taky startuje první volby v září.

Srpen se docela povedl, i když jsme pár věcí museli opravovat, ale to nejtěžší již máme za sebou a dál to bude jen radost.

Koncem září oznámíme termín Goguen Summitu, u Shelley bylo 10.000 účastníků, tak proč by nemohlo být 20.000 na Goguenu ?

V DeFi se osobně angažuji, chceme se poučit z těžkostí architektury současného DeFi a být lepší.

Následně trochu o Bittrexu a proč to nefungovalo.

Nevím, proč BitPanda nefunguje, moc nekomunikují, ale řešíme to.

Interoperabilita? Mě hodně kritizují za ETC a kolik tomu věnuji. ALE díky tomu víme spustu věcí o Ethereu a máme neskutečnou konkurenční výhodu, jelikož to známe fakt podrobně.

Pak opakovačka o wrapped BCH, LTC,… A v 2021 Ethereu zatopíme, budeme lepší.

O tom, že ETC nemá leadership a pak se nedivte, že tu jsou 51% útoky (27 a dál)

A Gavin z Polkadotu, to je jiná káva, on nade vší pochybnost četl některé naše výzkumy a použil je, má spoustu chytrých lidí a dobře ví, že ani my nejsme blbci.

Povinná vakcinace Covid? Nikoli, povinně ně, já si třeba dám píchnout, ale nechci povinně, to by pak mohlo být povinné opatření na obezitu, povinné opatření proti kouření,….

Jediná neměnná věc v technologiích je, že se věci stále mění (pár hezkých příkladů Nokia vs Apple, Yahoo Search vs Google)

Jaká je pravděpodobnost, že někdo uhádne můj 24 slovný seed? No když to uhádneš, vezmi si moje peníze! Jednoduše, vezmi všechna zrnka písku na celém světě a najdi to jedno červené, máš na to milion let – a to by bylo ještě strašně jednoduché v porovnání s tím 24 slovným seedem

O tom, co se musí dodat do konce kontraktu Cardano IOHK a pak bude na komunitě posoudit náš návrh, co udělat od roku 2021 dál.

Nějaký suvenýr pro každý pool, který udělal blok v 1. epoše? Ano, platí to!

Dáš si implantovat Neuralink? Nejprve stručné vysvětlení. Za 3-5 let to může být připraveno v prvním modelu ke klinickým zkouškám pro podporu pohybů handicapovaných. A pokud se podaří handikapované rozchodit, důvěra v Neuralink exploduje až na Měsíc. A pomůže to za dalších 5 let mnoha hadikapovaným, hluchým, slepým,…

A pak to přijde. Chcete se stát dobrým programátorem? Koupíte si Knutha, The Art of Computer Programming, vytáhl a ukázal tu starou, ale stále aktuální bichli, 1. díl (Ríša: náš denní chleba před více jak 30 lety na MatFyzu, základ k doktorátu z informatiky a jak jsme si procvičili ruštinu (anglická kniha před 89 nebyla, ale v ruštině ano a česky vyšlo až 2008)), četli ji Bill Gates, Paul Allen, Woz, všichni. Bude vám to trvat měsíce, než to pochopíte, s Neuralinkem to natáhnete jako soubor od někoho, kdo tomu již porozuměl a i vy tomu hned porozumíte. Šílenost ! Asi největší vynález v celé historii lidstva, fakt šílené.

Ale je otázka, zda to všechno implantovat do mozku nebo mít možnost externího vypínače na hlavě, jelikož co by se stalo, kdyby to nešlo vypnout a někdo vás přes Neuralink hacknul….

A když se Neuralink stane skutečností, uvedu krypto, které půjde těžit mozkem!

Jsou nějaké kurzy pro vývojáře na DAPky pro Cardano? Na Udemy jsou 2, jeden pro Plutus a druhý pro Marlowe a chceme, aby dobří lektoři z Udemy udělali vlastní kurzy. Oni mají zkušenosti a statisíce studentů, tak bych si udělání takových kurzů u nich rád koupil.

Že by taky chtěl udělat pokročilý kurz programování, ale spíše takové matematicko informatické základy jako teorie vyčíslitelnosti, Turingův stroj, rekurzivní algoritmy a tak. No a pak se můžeš pustit do JavaScriptu a můžeš začít nějaký projekt, třeba takový webscraper je ideální cvičení a třeba i algoritmická hudba. No bude to trvat, Donald Knuth psal jednotlivé díly skoro 50 let.

Trochu o protestech, hnutích, marxismu (cesta do pekel)

Kolik má teď Cardano TPS? 100-200 nyní.

A co bude, až se všechny odměny vyčerpají do max supply? To bude trvat několik desetiletí a pak to v pohodě utahnou transakční poplatky, siť poroste.

Ledger support pro Daedalus? Brzy! Bude oznámení.

Bude IOHK psát DAPky? Jasně!

Jaký je rozdíl k DOTu (Polka Dot)? Jejich technologie je překvapivě dosti podobná, S Gavinem jsme hodně dříve spolupracovali a věřím, že i nyní najdeme cestu ke spolupráci, s lidmi z DOTu jsme měli hodně diskusí, není žádný problém v našich vztazích.

O chudobě v USA versus chudobě v rozvojových zemích, že to je fakt jiná liga.

Trochu o ETC a změně

Trochu o Legends of W, že na to nemá teď čas.

Forkněš ETC? Otázka je, zda se ETC forkne samo (úsměv)

Pár uznalých komentářů o Gavinu W, že si docela rozumějí.

Píšeme LIP (LTC Improvement Proposal)

Komunikuješ s Vitalikem. Ne moc. Občas si napíšeme.

Když by Vitalik požádal o práci v IOHK, přijal bys ho? No, jeho hodnota je dost přes 500 Mil USD… Ale je velice chytrý a vynikající věděc

Dotaz na setkání s dvojčaty Winkelvossovými? Ano sešli jsme se párkrát. Dobří podnikatelé, nejsme soupeři, vztahy jsou dobré, mají rádi BTC.

Hovořil jsi s Andreasem Antonopoulosem o Mastering Cardano ? Komunikovali jsme spolu přes twitter, chce to čas a velikost.

A na závěr trochu o Legends of W. a hrách.

[Surprise AMA 08/30/2020 - YouTube]