🇨🇿 Charles AMA 20 / 21.6

CZ překlad a hlavní body:

Charles a dlouhé AMA 20 / 21.6.

Pojďme na to, je to fakt dlouhé, takže hlavní body:

Nejprve cca 10 minut zamyšlení nad tím, kolik lidí ho zkritizovalo za to, že chce forknout ADA tím pokračováním ITN a zmařit jejich investici do ADA a bonzují ho SECu, že je podvodník. Že si chce přihrát nové coiny na IOHK,…. Přitom to zatím je jen otevřená diskuse o tom, o čem se vlastně bude hlasovat, že to bude jen a pouze rozhodnutí komunity a nikoli Charlese, který na to nemá už žádný vliv, že si kdokoli – jednotlivec, skupina – si kdykoli mohou rozhodnout a ADA forknout sami, jelikož kod je opensource. A postěžoval si od plic na ty, kteří to hatují.

Že v ETH když začínali v tom baráku v Miami, to bylo taky o nadšení, přátelství a shodě, ale jak se do toho začaly motat peníze, tak se to postupně kazilo a eskalovalo po DAO hacku. My jsme zatím přátelé a to mě těší.

Trochu o lokalizaci dokumentace do ruštiny, že o tom uvažují, ale že musí mít někoho profesionálního či důvěryhodného na kvalitní překlady. Mají již japonskou verzi, bude korejská i ruská a španělská a italská

A pak se tam znova objevil jeden troll, tak se prvních 10 minut opakovalo.

Jak rychle se budou generovat nová ADA jako odměny na Mainnetu? Bude to několik desítek let a v principu podobné jako u BTC – tedy to, že v prvních 7 letech se rozdělí cca ½ z alokace těch cca 15 Miliard ADA pro odměny. A podobně to funguje i při ropných vrtech.

Kolik je přihlášených na Summit? Přes 4 000, chtěl bych 10 000.

Novinky pro Plutus? Bude jich hodně na Summitu, bude se vám líbit!

Bude non-static audit před HF? Ne, musí to být externí a trvá to dlouho a chtěli bychom to. V Haskelu je naštěstí dost věcí na formálních metodách, takže to prověřujeme průběžně.

Najal bys Nicka Szabo na smart kontrakty? Ne, on je sice skvělý člověk, pionýr, který o tom začal psát jako první a já jsem s ním mnohokrát komunikoval, ale my potřebujeme hlavně Haskel vývojáře.

Dotaz a následně popis Yala VM (30.30) Je to v Solidity kompatibilní s EVM. Mně osobně to velmi zajímá, budou lidi na Summitu.

Odmítám kandidovat na prezidenta, půl Ameriky vás pak nenávidí, ať uděláte cokoli, Ne, já ne!

Kdy budou hry na Cardanu? (38) Teď ve volných chvílích studuji, jak se hry píší, jaké jsou systémy a principy, třeba Lord of W, dost teorie a celkově zamyšlení nad herní mechanikou. Cca 8 minut A třeba zajímavá myšlenka – co kdyby každý hráč LoW automaticky jel Cardano node a tím přispíval k stabilitě sítě? (Ríša: Ten kluk má coooool nápady !) O hrách se objevovaly dotazy až do 50 minuty

Charlesi, budeš pokračovat v AMA až budeš fakt bohatý třeba jako Jeff Bezos (Amazon)? Já už jsem docela bohatý, budu dělat AMA a můj styl života se nezmění. Joe Rogan je taky dobrý příklad a to má 20 Mil sledujících a drží se mimo politiku.

Větší bohatství negeneruje více štěstí, ne!

O pár vnitroamerických politických otázkách a přechodu lidí na místa státních zástupců v NY…

Psi jsou nejlepším alarmem, štěkají, když někdo přichází (v pozadí štěkot).

Nejoblíbenější alko drink? Od prosince jsem na suchu. Já střídám rok a rok, Jinak single-malt skotská či Japonská (pár značek 56:30)

Trump kdysi hodně podporoval zlatý standard.

V srpnu plánuje výlet do Norska na hory, do země svých prapředků.

Má rád rybaření.

Prisom kdy? Před koncem roku (Ríša: Idenetity solution)

Doporučený Python kurz? Možná udělám i já. A taky o kritickém myšlení, jen je potřeba čas, čas….

O pár značkách whisky, že super poměr výkon cena je Jameson 18 let, lahev za 100 USD.

O strhávání soch a památníků, a to jakýchkoli, i když neměli žádné stinné stránky a zasloužili se o stát, prostě shodit sochu 1:00:20. A militarizaci policie, ale co s tím? Zamyšlení 7 minut.

O gold standardu, Money printer Brrrr,…

Bude možno mít na ITN stablecoiny? Jasně, právě s tím taky chceme experimentovat! A to je příklad výborného potenciálního využití.

Co když US úřady zakáží Cardano? Tak určitě budeme pokračovat z kanceláří mimo USA! A raději půjdu do vězení, než bych to vzdal.

O nošení roušek (viz to samé před několika videi – zopakoval to samé viz mé předchozí summary), diskuse o politice, totalitě a potřebě krypta

Proč neopustíš Ameriku? Je to můj domov, mých předků a opustit je zbabělost.

Jaký je vhodný kůň pro 11 letou dceru? Pár rad od farmáře.

Polymath? Dokončil jsem kontrakt roční a přeji jim vše nej.

Bude mít ADA STO? Ano (Ríša: Security Token Offering)

Elron? Vypadá to zajímavé, mají dobré lidi, ale nevím o nich moc.

Zilliqa? Jejich lidi mě jen spamují

Proč 45 miliard ADA? S úsměvem: jelikož 44999999999 je málo a 45000000001 je moc.

Je spousta krypto projektů, ale není čas se věnovat všem. Musím se zajímat o ty s komerčním potenciálem úspěchu bez toho, zda je mám rád nebo ne. I když se mně nelíbí, tam (u úspěšných) musí mít něco, z čeho se dá poučit.

Stakování z Daedalu na MainNetu? Ano

Mohou být arogantní lidé úspěšní? Ano mohou, ale arogance je poškozuje.

Doporučená kniha o kryptografii? Introduction to Modern Cryptography od Jonathan Katz. To je něco jako bible.

Může šimpanz vlastnit Cardano? Úsměv

Jak často se díváš na CoinMarketCap? Většinou jednou ráno a jednou večer, abych viděl největší makro vlivy.

Co je smyslem života? 1:37 Najdi něco, co je tak významné, že pro to jakékoli utrpení se vyplatí podstoupit.

Půjde v Daedalu stakovat na Ledgeru? Ano. Měli jsme to už ukázat, ale chybí ještě jedna maličkost v L firmwaru a do jeho update, na kterém dělá Vacuum Labs, to budeme muset nějak obejít, ale tento měsíc by to mělo být.

Je jasné, že z mých AMA některá media vytrhnou části a použijí proti Cardanu, ale tak to holt je.

Proč nemáš IOHK v Portoriku kvůli daním? IRS tam stejně dosáhne a já žiju v Coloradu.

Způsobuje 5G rakovinu? Není důkaz

Máš rád Trumpa? 1:47:30 NE! Ukázka toho, jak jsme na tom špatně. A pár dobrých zdůvodnění proč. (pár minut) A proč Biden není o nic lepší.

Dále trochu o Haskelu a formálních metodách. Proč tak složitě v Haskelu a ne jednoduše v Basicu? Kod se jednou píše a 10x čte.

Žádné zpoždění v MainNetu není!

Emigroval Hitler do Argentiny? Pár lidí si to myslí, ale kdyby to tak bylo, Izraelci by ho jistě našli!

Co si myslíš o Elonu Muskovi a Neuralinku? Ano, Ano, (nadšeně) za několik generací z toho může být komerční produkt a to bude game-changer pro celé lidstvo! Zcela jiná úroveň. Já vám ted předávám svoje myšlenky řečí a videem a je potřeba svalů a jazyk (myšleno angličtina) a je to velmi úzká šířka pásma. A Neuralinkem vám to pošlu jako velkoobchodní balík rovnou přímo rychle do mozku a přesně tak, jak si to myslím. To změní naprosto vše!

Děláš ještě konzultace? Teď jsem to přerušil kvůli Coroně, ročně vydělám 1-2 M USD na konzultacích. Tak příští rok se k tomu vrátím.

Co byl Tvůj první job? Úsměv, V 17 jsem měl zajímavý job, borec ze Senegalu mně prodal dost Rolex faků a já do nich montoval švýcarské strojky ETA a správná sklíčka a řemínky,…. To byl fun.

Nejoblíbenější značka hodinek? Jaeger-Le-Coultre z technického hlediska a Vacheron Constantin má nejlepší průhledné hodinky, Jaquet Droz má výborný nátah, Hublot je dobrý, Piaget je hezký.

Taky jsem dělal v Taco Bell. Měl jsem pestrý život.

Nenosíš čočky? Ne, jen brýle, ale chodím i bez nich, pokud mně to někdo přečte, když to potřebuji.

Potkal jsi někdy Petra Thiela? Ano, dobrý chlapík (PayPal spoluzakladatel).

Mike Thyson a návrat do ringu? Vypadá teď dobře, jistě by to bylo zajímavé.

Nějaký výsledek toho stimulačního pásku na hlavu? Ne, přestal jsem to používat.

Dobrá biografie o Tobě? Zatím jsem toho tolik neudělal, aby vznikla, třeba časem.

Četl jsi Orwella? Ano, v dnešní době povinná četba.

Byla by zajímavá reality show z Tvé farmy…. Byly i nabídky.

Matka byla v armádě.

Budeme mít brzy v Cardanu mechanizmus voleb, a tak bude zajímavé se zeptat a volit jestli by některé krypto osobnosti jako Vitalik měly mít svoji postavu v Legends of W…

Diskuse o nejtěžších matematických problémech.

A co zdraví? Dobrý, nedávno jsem měl nový test na Cholesterol a je teď OK.

Kdy skončí pandemie? Dobrá otázka na konec. Já si myslím, že politici se z toho chtějí dostat, takže všichni tlačí na vakcínu a teď máme v USA 3 kandidáty, běží testy, výroba jede naplno a až některá projde testy možná v Q4, určitě v Q1, tak se okamžitě spustí očkování a všichni politici se budou bít v prsa, že zachránili svět a vše se vrátilo k normálu.

Příští týden by mohl být Balance Check, vše dle plánu, Shelley bude, Goguen bude!

[Surprise AMA 06/20/2020 - YouTube]