🇨🇿 Charles AMA 5./6.7

Překlad a hlavní body:

Charles AMA 5./6. 7.

Abychom se na státní svátek nenudili, připravil nám Charles přes 2 hodiny AMA.

Nejprve okomentoval zdravotní stav, že mu při pravidelné prohlídce cosi našli na játrech a to spustilo celou serii všelijakých vyšetření, docela dlouho to trvalo (a jsem si jist, že on má jistě nejlepší pojistku a připlatí si za kvalitu + zbytek jeho rodiny jsou lékaři) a nakonec se u špičkového experta na transplantace jater ukázalo, že to je v pohodě, tak se mu vcelku ulevilo. Nicméně pravil, že ho to přimělo se vážně zamyslet nad smyslem života, proč tu jsme, co chceme dokázat a tak.

O nových nezávislých kandidátech na prezidenta, a že jednomu kandidátovi - raperovi, co propaguje BTC, by vydal vlastní Kanye West coin v objemu, kolik hlasů získá a to pak udělal jako airdrop na Cardano pro všechny, dobrý sběratelský coin…

Na Summitu bylo přes 10.100 registrovaných a bylo neuvěřitelné, jak rychle se to podařilo realizovat. Přes 150 článků, chtěli jsme 120, takže dobrý, budou snad v červenci i Wall Street Journal a Forbes. Poděkoval za účast.

A jsme ve stavu, kdy nic není nedosažitelné. „Za 12 měsíců můžeme být leaderem v DeFi“ a už nejsme jen nějaký akademický projekt a my jsme dodali Shelley a já rád vyhrávám a budeme bojovat o jedničku.

O scamech na crypto twittru a že bude Cardano bránit

Dotaz na ty 2 projekty stablecoinů Ergo a Emurgo. Jeden bude Ergo+Emurgo, doděláváme DueDiligence, (Ríša: Emurgo ohlásilo na konferenci záměr algoritmického stablecoinu) a druhý bude vzít koš existujícíh stablecoinů a dát je dohromady a držet je a pomocí oraclu je vložit na cardano jako native asset. Jsou to 2 zajímavé experimenty, ten Basket coin je poměrně jednoduchý na scalování a ten algo coin je velmi zajímavý. A oboje bude důkazem, že native asset na Cardanu bude fungovat

Čím platíš? Fiatem či ADA? Fiatem i krypto.

Co očekáváš od návrhů na CIP? A projekty na rozšíření komunikace nad současný rámec?

U CIPs očekávám podstatnější věci spíše až časem, za pár měsíců, až lidi nastudují Shelley dokumentaci. U té komunikace a obsahu to bude o volbě v DC Fondu (voli komunita), mámě nyní třeba Cardano Effect a já bych si uměl představit ještě 2 další podcasty. CE dodávají výborný obsah pro širokou veřejnost. Já bych si přál něco nového o Plutusu, něco odbornějšího, jak se budují DAPky, 2-3 hodiny dlouhé, které budou jasným studijním zdrojem pro (nové) vývojáře na cardanu. Tak postupně může vzniknout ucelená učebnice se spoustou reálných příkladů. Druhý podcast bych uvítal o governance, odborně, nejen krypto, ale o volbách a governance s akademiky, teoretickými odborníky na volební systémy a tak.

Pokud máte nápady, kdo by to mohl dělat, rád uvítám.

Dotaz na téma, co studovat, když se chci věnovat kryptu Od 21:50 diskuze, co jít studovat a kam.

Je tu místo pro nové ambasadory? Ano, máme DC program a tím dokonce možnost placených ambasadorů – dejte návrh a komunita rozhodne

Dále zajímavá diskuse o tom, jak stáže či práce v NSA (Národní Bezpečnostní Agentura) jsou přínosem pro vlastní vzdělání v kryptu, že to je naprostá špička v kryptu v USA, tisíce a tisíce geniálních vědců, zajišťujících bezpečnost USA a že i když dělají sem tam špatné věci, tak na téma výzkumu není nic lepšího. V UK mají taky svoje, Izrael je špička. Že třeba CTO XRP David Schwartz prošel NSA a hodně věcí v XPR vymyslel právě díky tomu vzdělání a praxi. Vint Cerf? Nedělal pro NSA, ale pro DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency, spadají přímo pod Ministerstvo Obrany USA) a to je ještě jiná liga. „Mozek++“. Jen ti absolutně nejlepší z nejlepších se tam dostanou a pak vymýšlejí opravdu velké věci.

Charlesi, nechal jsi si pro nás nějaká překvapení na následující 3 měsíce? Ano + široký šibalský úsměv !

Co říkáš na nárůst Covidu v Texasu, FL, CA a dalších státech v souvislosti s protesty? Pár myšlenek, zopakoval konzistentně své názory. (34:30) (Ríša: a musím s ním za sebe souhlasit, 8 minut)

Jak poznáš scammera? 50:30 Nenechte se zatlačit časem a nátlakem jednat hned. To je typický postup scammerů. Zajímavé myšlenky, doporučuji, cca 5 minut

A co korelace krypto a akciové trhy? Tak na to by mohl být další podcast ! O obchodování. Já o obchodování osobně nehovořím, ale má to spoustu zájemců.

Aktivní naslouchání je super významná dovednost a chci se v tom zdokonalit.

O amerických univerzitách a vzdělání

EOS je ovládán několika čínskými pooly. Nedopadne Cardano stejně? Nemyslím si to, připravím WhiteBoard video o tom brzy.

Dyson Spheres – o energiích okolo hvězd

Vyvineš někdy konkurenta pro Cardano? Ne, ale je tu pár nápadů, jelikož Cardano není univerzální a neumí třeba IOT. Proto jsem příznivcem komplementarity (doplňování) a obohacení o další možnosti. Ale vždy budu mít na zřeteli zájem Cardano komunity.

Tezos? Rozhlédl se, že je nevidí, asi jsou daleko vzadu, taky EOS, no možná si přijdou pro další 4 miliardy, aby nás dohonili. Můžeme se kritizovat za konkrétní věci a přitom spolu hovořit, ale musí chtít oba

O Roger Ver 1:30:50, uznalá slova o jeho osobě

Až půjdeš do důchodu, odstěhuješ se do Japonska? Ne budu tady na farmě, mám to tu rád.

Nekoupíš si baseball klub? Mám spíše rád jiné sporty, ale ty jsou hodně o politice, rasismu a tak, škoda.

Oblíbená barva? Černá (je fakt konzistentní, odpovídá stále stejně)

Proč si myslíš, že spousta vlivných lidí mluví jen o BTC a ostatní považují za shitcoiny? Jednoduché, jelikož je neznají, a vlastní pouze BTC, tak mluví o BTC.

Rozdíl mezi kapitalizací na CoinGeco a CMS? Jedni započítávají distribuci zakládající entitě a druzí nikoli, proto ten rozdíl v kapitalizaci.

Otázka na zlatokopky, úsměvná diskuze 1:42 na téma Nataša, KGB,…

Zmínka o jednom článku, který výrazně preferoval BTC a ETH proti Cardanu, že nemá uživatele. Po chvíli z Charlese vypadlo, že autor neví, jak hodně připravují projekty v Africe a Východní Evropě a že za 24-36 měsíců bude Cardano díky tomu nejpoužívanější krypto, docela zajímavá aspirace!

Přežil bys, kdyby tě shodili do pouště? Ano, nakonec jsem to zažil 3 dny v Kambodži v džungli, bylo to hodně tvrdé, málem jsem zemřel, ale o tom jindy.

Joe Rogan? Rogan after Goguen (JR je mimořádně populární podcast v USA, vždy několik milionů posluchačů)

Máš děti? Nemám, alespoň o nich nevím, že bych měl.

Kdy Tesla Roadster? Až bude. To bude pecka, 1200 HP, z nuly na sto za 1.8, Lambo má poloviční výkon

S čím jezdíš nejčastěji? Lambo, původně to nemělo být auto na denní ježdění, ale už mám přes 10.000 mil a jezdí se mně s ním dobře, je s ním radost! A děti se s tím rády fotografují. A představte si, že ženy se ani nezajímají, to spíš chlapi. Musíš ale dávat pozor, jelikož lidi se dívají na tebe a Lambo a přestanou se věnovat řízení.

Koupil jsi Lambo za BTC? Ne, ale bylo to za konzultační práce, ještě za to musím platit 60.000 USD daní, ale byl to dobrý deal. Jsem v BTC od 2011.

Používáš password manager? Ano, LastPass, považuji ho za dobrý.

Kdy podá IOHK návrh na další vývoj Cardana? Chceme, aby Voltaire byl použitelný i pro tak komplexní volbu koncem roku, ale jistě nechceme, aby vývoj skončil dle smlouvy koncem roku, chceme pokračovat.

O votingu budu dělat samostatné whiteboard video

Nejlepší staré klasické muscle car? Shelby 1960.

Lock-up období pro naše ADA vypršelo 2019 a přesto jsme s nimi nepohnuli a převedeme je na Coinbase custody, jakmile tam bude implementováno stakování. Je to tam bezpečnější.

[Surprise AMA 07/05/2020 - YouTube]