🇨🇿 Sunday AMA March 15, 2020

CZ překlad a hlavní body:

Charles AMA 15.3.2020

Charles pozdravil komunitu ze své (jak řekl) pevnosti v Coloradu. Tentokrát to bylo hooodně dlouhé, takže se soustředím jen na ty podstatné otázky a zájemce o detail odkáži na anglický originál.

 1. Proč se všichni tak navážejí do Cardana (v jadrné angličtině)? Protože se nás bojí a nikdo nás neumí dohnat. Cardano zvítězí.

 2. Komentář na dotaz na demokratické primárky – Biden vyhraje, u demokratů je to předem rozhodnuto. Je to volba mezi demencí a komunismem a demence je lepší než komunismus. Je spíš otázka, kdo bude VicePresident, jestli třeba (napůl vážně) ne Bill Gates, když odstoupil ze správní rady MS a Berkshire.

 3. When Shelley? Dříve, než si myslíte.

 4. Proč je ADA tak nízko? Protože i ostatní jsou tak nízko

 5. Je tohle recese ? Nejen to, bude to změna světového finančního systému. FED srazil úrok na nulu, To není dlouhodobě udržitelné.

 6. Půjde BTC na 0 ? Ne půjde nahoru, až překonáme tenhle 1. náraz. Až někdy přijde velká finanční krize, nastane čas krypto. Nevím kdy to bude, ale jednou v budoucnu to přijde.

 7. A co marketing s McCann? Velká nespokojenost, Musí to udělat zcela znovu

 8. Kdy bude Daedalus podporovat více měn? Pracujeme na tom !

 9. A co Maker a jeho poslední problémy? Ukazuje to, že vytvořit finanční produkt není jednoduché. Kdyby stablecoiny byly jednoduché, měl by to každý, musí se vrátit zpět k návrhu.

 10. Pojednání o formální verifikaci. Odborná tematika, Zájemci od 8. minuty.

 11. Bude Cardano letos uvedeno na nějakou hlavní burzu? Ano a hned několik.

 12. Hydra je off-chain scaling. A co takhle on-chain scaling? Není potřeba, s Hydrou dáme cokoli, a to na dalších 5-10 let

 13. Byron Reboot tento měsíc ? Ano

 14. Jsi Žid ? Ne, Italský katolík. Hoskinson ale nezní moc italsky? A zamumlal nějaké příjmení předků v italštině.

 15. Ještě něco podstatného se musí dořešit před Shelley MN ? Ne, já už skoro vím i datum, ale nechci jako dříve se netrefit. Musí být Byron Reboot a Shelley Haskel Test Net nejdříve.

 16. Nečekejte, že Shelley posune Cardano do Top 3 krypto. Cena půjde nahoru, až se vyřeší pandemie a až pak nastane krypto léto. Já ale buduji nejlepší krypto na světě pro miliardy lidí a až to bude mít takovou adopci, přijde i cena.

 17. Jestliže děláte projekt pro miliony uživatelů, je to skvělý projekt, ale když uděláte projekt, který používají miliardy lidí, pak jste Microsoft, Facebook nebo Google či Amazon.

 18. Quantum computing ? V pohodě, tahle situace nastane za 10-15 let a já dnes vidím, že v kryptu to vyřešíme softwarově do 3-5 let, žádný problém (popsal pár objevů, minuta 25)

 19. Kdybys nepracoval na Cardanu, co by se Ti líbilo? Následovala exkurze do teoretické matematiky.

 20. Co máš za piáno (Charles umí hrát). Mám Yamahu, dobrý model, sice elektronické, ale úhoz na klávesy jako na koncertním křídle a zvuk nasamplovaný z nejlepších křídel. Výborný nástroj a nemusí se ladit. Perfektní pro hraní Beethovena i Chopina.

 21. A co Polymath? Mám roční konzultační kontrakt, bude končit a přeji jim vše nej.

 22. Kolik Ti je, 32, letos mně bude 33

 23. PWC spolupráce a meeting v Londýně? Super! 8 týdnů příprav a výsledkem byl dlouhý seznam bodů, velmi dobré.

 24. Je Cardano rychlejší než Hadera Hashgraph ? My nepotřebujeme scalovat, máme Hydru a dáme jakýkoli výkon.

 25. Zcash? Opakování o Sonixu (viz minulá videa)

 26. Post quantum crypto signatures a One Time signatures (super coooool) 42. Minuta

 27. Líbí se mně stakepool videa, co dostávám od operátorů

 28. Když bude totální ekonomický kolaps, přežije IOHK ? Když bude situace jako v Mad Max, tak to bude jedno a budeme bojovat o vlastní život a firma nikoho zajímat nebude. Dobrá zpráva ale je, že to překonáme. Platí pravidlo 80/15/5. 80% nakažených nemá skoro žádné nebo velmi malé příznaky, 15% střední průběh a 5% těžký a to jsou 50+. Ale přinese to s sebou také ohromný technologický pokrok v mnoha oblastech. Já se toho nebojím. Spíše se obávám, že světová ekonomika je tak trochu Ponzi schema a časem to padne za několik let, třeba 10, 15., nikdo neví.

 29. No a pokud Corona krize dopadne v USA špatně, tak Trump nemusí být znovu zvolen, to fakt může být pravděpodobné.

 30. Je pravda, že Cardano mělo být původně herní platformou? NE, nikdy ! To je lež, co o nás šíří Tezos komunita. Proč já bych měl utrácet desítky milionů svých dolarů za nejlepší vědce, abychom vytvořili digitální kasino ? Nikdy ! (Charles se úplně rozohnil, takhle jsem ho ještě neviděl, 57:30 a dál). Taková lež. (asi má fakt italské předky….)

 31. Zamyšlení nad pojmem nadšení, 5 let práce na projektu, pomluvách, respektu, principech, hrdinech, závisti, vizi, optimizmu, a lepším světě.

[https://www.youtube.com/watch?v=ZQEZvK8sHxg]