🇨🇿 Saturday Night Live AMA 04/18/2020

CZ překlad a hlavní body:

Charles – skoro 3 hodiny AMA

Přátelé, tohle je asi nejdelší Charlesovo AMA, které pamatuji, takže to chvíli trvá, než se tím člověk prokouše. Proto vyberu to, co je podle mě podstatné či jinak zajímavé a na ostatní odkáži pozorné zájemce na originál. Pokud by bylo něco, co jsem z podstatného opomněl, uvítám doplnění do komentářů pro ostatní Cardaniany. Tak vzhůru na to:

  1. Za posledních 17 dní byly 4 nové releasy a v tomto týdnu budou další 2 – Flight Release a konečně NOVY ByronReboot verze Daedalus MainNet. Bude to super, rychlá synchronizace, paráda.

  2. Komentáře k Trollům, že už nyní jsou směšní a brzy budou úplně, když jedeme takhle rychle. 23.4. nový Node pro Hasket TN pro nejužší skupinu poolů, za 2 další týdny Haskel Testnet pro všechny pooly, Zbývá ještě cca 4-6 týdnů na dodělání posledních komponent a jedeme dle plánu a toho, co jsem maloval na whiteboardu. Na konci dubna budou termíny upřesněny.

  3. EHT 2.0 popřál vše nej s tím, že cardano bude mít náskok

  4. Jak Ti rostou vousy? Rostou, stejně tak jak bříško (úsměv) A taky si trochu ukliď – jo, mám v plánu zítra.

  5. Pool operátoři nebudou v budoucnu žít jen z poplatků a odměn, ale i z jiných tokenů a 2nd layer. A komunita může dále tyto paramenty hlasováním demokraticky měnit. Bude to dobrý business pro poolaře.

  6. Komentáře k „novému“ CTO, je s ním spokojen

  7. Bude potřeba k rotaci walletky na Shelley zadat 12 slovný seed? Asi ano, ještě o tom přemýšlíme. Je to tak lepší a bezpečnější. Bude o tom spusta videí a tutoriálů. To bude naposledy, co bude taková velká změna (i jiný formát adres).

  8. Ledger cold staking + MultiSig za cca 90 dní, Ledger do Daedalus a asi taky podpora Ledger Live.

  9. Goguen a Plutus při uvedení Goguen. Uvažujeme, že bychom udělali verzi Shelley 1.5, kde by byla podpora pro multi-asset a nedělali bychom to až později v Goguenu. Více o tom budeme informovat v květnu a při uvedení Shelley bude také velká komunikace o Goguenu.

  10. Použije ETH něco z Cardano kodu? Ne, oni nás hatují a nic nepoužijí, a tím dělají velkou chybu.

  11. A jaká byla prezentace Charles + Duncan na Googlu? Byla dobrá, ale byla to jen odborná prezentace, nikoli partnerství.

  12. Budeš dělat nějaký nový Udemy kurz? Rád bych, bohužel teď nemám na to čas, jelikož makám na cardanu

  13. A co DAG? DAG model (IOTA) pro nás nedává smysl.

  14. Update na Voltaire? Mohl bych, ale neudělám to, jen řeknu, že dedikovaný tým 10 lidí na tom maká a jedou !

  15. McCann? Nyní jsem s nimi opravdu spokojen, jsou pro nás vážně užiteční.

  16. Rust ITN skončí s Balance Checkem.

  17. Stablecoin poslední debakl – jsou 2 typy – Asset backed a Algorithmic backed. Ty, které jsou založeny na aktivech (USDT, USDC,…), jsou založeny na částečných rezervách a vždy, když je měna založena na částečných rezervách, je tu pokušení tisknout a tisknout. V USA bylo v předminulém století přes 200 různých privátních lokálních měn a nakonec každá zkrachovala a zbyl USD. A i USD už není backován zlatem od Nixona (1970). Algoritmické coiny Maker Dao upravují hodnotu algoritmicky, ale není to jednoduché. Já s tím mám zkušenost, jmenuje se Bitshares a to jsme dělali spolu s Dan Larmer a nefungovalo to. Až se to někomu podaří, bude to velký průlom, je to ale složitý problém.

  18. Budeš chtít, aby IOHK pokračovalo po 2020 na Cardanu (obnova smlouvy)? Máme skvělý team, který dodává a těžko si umím představit, kdo by jiný měl a uměl pokračovat a jsem přesvědčen, že komunita bude hlasovat pro nás. Máme ten nejlepší team.

  19. Dotaz na lambo. Jsou to dobrá auta, ale drahá, jen výměna oleje za 2.000 USD

  20. Trochu o matematicích (S. Wolfram)

  21. Oblíbený ekonom rakouské školy? Hayek (Ríša: dobrá volba)

  22. Proč jsi se oholil? Musel jsem trochu cestovat a na roušku to vadilo, tak jsem se oholil. A taky mluvím s otcem a bratrem (oba lékaři) o tom všem.

Dále pár myšlenek o COVID, že to nakonec bude relativně v pohodě, že umírají právě ti s přidruženými chorobami. Hlavně naděje je, že je 500 klinických studií a určitě jich několik vyjde dobře. A pak přijde i vakcína (Q4/Q1) Za 4-6 týdnů čekám nějaký opravdu účinný lék bude vědecky potvrzen (remdesivir, plasma,…), budou do té doby spolehlivé rychlotesty pro mnoho lidí, imunita se zlepší a budeme připraveni na druhou vlnu v pohodě. Španělská chřipka měla v první vlně 2-3 miliony obětí a ve druhé 25-30 milionů. Tohle nebude ten případ, budeme dobře připraveni. Bude social distancing, roušky, ale bude i lék. Šance na úmrtí bude dramaticky nižší, než počátkem roku.

Je tu velký technologická pokrok i v ochranných prostředcích a to celé bude mít pozitivní vliv na hlavního zabijáka = chřipku.

  1. Krypto z toho bude dlouhodobě profitovat

  2. Virtuální konference k uvedení Shelley bude zdarma.

  3. Jsou mimozemské civilizace? Statisticky asi ano, jen se musíme naučit cestovat rychleji než světlo, abychom to poznali.

  4. Nejoblíbenější Pink Floyd? Wish You Were Here. Rád poslouchám muziku, ukázka dobrých sluchátek.

  5. Motorka, Jo měl jsem Katy (Ríša: custom Harley)

  6. Pár komentářů na dotaz k WHO. Udělali dobré věci, ale udělali hodně chyb a zemřelo kvůli nim mnoho lidí, tak to je.

  7. Justin Sun nebo Dan Larmer – půjdou do baru ? Dokonči větu… No Justin by možná oznámil datum, že oznámí, že půjde. A Dan by šel do jiného baru a Justin oznámí, že ten bar koupí jako dárek.

  8. Hraješ poker? Ne

  9. Stále půstujěš? Ano, každý kvartál 1 týden

  10. Děláš na něčem jiném než Cardano? Ano, jeden tajný projekt stejného významu jako Cardano.

  11. Je důležité mít děti ? Ano, velmi důležité pro přežití lidstva.

  12. Nejlepší seriál na Netflixu v poslední době? Dark Crystal (+ pár komentářů o tom). Pochvala Netflixu za to, co dělá.

  13. Máš koně ? Dva.

  14. Peter Shiff a pád USD. Je to idiot! Tohle nastat nemůže + důvody proč

  15. Při uvedení Shelley bude k dispozici Staking as a Service pro burzy.

  16. A co kurz na motorovém paraglidu? Už jsem měl na duben termín prvního letu, ale Corona….

  17. Malby za Tebou (na zdi) Někdo kmentoval, že to jsou plakáty. Ne jsou to originály !

  18. Antarktida? Corona

  19. Jaký mikrofon používáš? 3 různé (Samsung,….)

  20. Co je Daedalus Flight? Je to takový kanárek v dole (pokusný králík) pro Shelley mainnet peněženku.

  21. BTC a PoS ? Blbost

  22. PS nebo Xbox? Xbox vždy.

  23. Máš žirafu ? Ano, v JAR

  24. Byl jsi na Satoshi rountable? Ano, letos v Mexiku

  25. Je Covid uměle vytvořený? V poslední době se hodně spekuluje o úniku z laborky ve Wuhanu, která se na corona viry specializuje. A já si myslím, že to tak mohlo být, že někdo bezpříznakový to omylem vynesl. Bude o tom hodně vyšetřování. A jak rychle sekvencovali ten genom v Číně, to nikdo neudělá tak rychle ani náhodou. Museli vědět, co hledat.

  26. Máš jachtu? Ne

  27. Myšlenky o uvolňování opatření. Je pro uvolňování. + pokec o tom proč.

  28. Byl jsi na Novém Zélandu? Ano, Severní i Jižní Ostrov

  29. Trochu pobavení na téma Craig Wright a Bitcoin SV.

  30. Volíš Bidena? Nikdy nebudu volit člověka s demencí.

  31. Kolik průměrně spíš? 7 hodin.

  32. Ukázal takovou malou pomůcku na posilování dechu pro sportovce a horolezce, že to je docela dobrý.

  33. Jíš netopýry? Ne, ale jím skorpiony, to je delikatesa

  34. Plán na důchod? Řízené zemědělství, hydroponie. To mně zajímá.

  35. Hulíš trávu? Ne

  36. Kávu nebo čokoládu? Kafe

  37. Jakou knihu doporučuješ pro naučení kryptografii? Vytáhl a ukázal Moderní kryptografie. Pokud tohle zvládneš, tak budeš opravdu vědět, o čem to je. Je to bible Vřele doporučuje.

  38. Může Chainlink (jako token) dobře spolupracovat s Cardanem? Ano.

61 Nejoblíbenější země? USA.

  1. Oblíbené číslo? 5, hezké prvočíslo.

  2. Oblíbený prezident? Každý měl + i -. Mimo Johnsona, to byla příšera.

  3. Proč jsi ofmítl F tokeny (founder) ETH při odchodu z ETH? Jelikož tam byla ještě jedna osoba, kterou vyfu*kovali ještě více, jak mě, a tak jsem mu své tokeny dal 293.000 ETH, což v ATH bylo 350 Mil USD…

  4. Oblíbené ovoce? Karambola obecná (star-fruit)

  5. Půstovat a pít džus je špatně, nedává to smysl. Dále populárně naučná přednáška o půstování (2.22:30)

  6. Jakou myš používáš? Tu, co dodávají k MS Surface

  7. Máš rád hiking? Ano a taky chození po pláži

  8. Půstování a voda? Správně! A kniha o tom ? Od Dr Fanga

  9. Jedl jsi někdy koně? Ano, je to chutné masu.

  10. A žraloka? Ano, v Koreji, polévku.

  11. Co stojí ty masku za Tebou? Více, než 1 a méně než 1M USD

  12. Humr? Dobrej!

  13. Oblíbené epizody Simpsons? Pár jich popsal. Dále několik oblíbených her

  14. Oblíbená whisky? Hibiki (Ríša: japonská, cca 140 USD a více za lahev, starší jsou i 1K USD)

  15. Polymath a Cardano? Ne, jen já jsem měl poradenský kontrakt.

  16. Potápěl jsi se? Ano

  17. Private Jet nebo Business class? BC je stačí.

  18. Auto na benzín či elektriku? Na benzín!

  19. Nosíš paruku? – zatahal se za vlasy….

Rozloučil se, že se dobře pobavil.