🇨🇿 Some Updates and Some COVID Thoughts 04/03/2020

CZ překlad a hlavní body:

Charles 3-4.4.2020 - Charles – 2 hodiny úvah a AMA…

Zájemce odkazuji na 2 hodinovou lekci angličtiny, nicméně popíšu vybrané podstatné věci.

1. Remake marketingu a brand refresh Cardana. Nejprve o komercializaci – PWC, super workshop v Londýně, 3 dny nabušené práce, 15 hodin denně, extrémně nabité, Vize, mise, jak oslovit Fortune 500 apod. Pak taky PR firma April6, vztahy s nezávislými novináři apod. opravdu dobří. A nakonec McCann. Na začátku nic moc, tak jsem jim jasně vyjádřil nespokojenost a oni pohnuli a nyní předložili opravdu dobrou práci. Nyní marketing jede, chceme agresivní kampaň.

2. Na Daedalus Flight bylo jen 27 ticketů, dobrý. Audit report externího code auditora na Byron Reboot je taky dobrý a měl by být finálně 17.4. Taky ho chceme zveřejnit. Dobrý audit a budeme s nimi pokračovat.

3. V ITN bylo 269 námětů na zlepšení, jsme za ně rádi. Taky jsme přes CF podepsali kontrakt na podporu Ledgeru, a to jak MutliSig, tak i Cold Staking.

4. Vybíráme dodavatele naší virtuální konference, taky budeme na ZKProof (viz včera).

5. Covid – máme 1 pozitivního spolupracovníka, ale není to vývojář, ale je přes 100 klinických studií nových léků, z toho určitě vypadne několik použitelných, máme taky Roche testy (do 20 minut, přesné), když bude distancing, roušky,… tak květen bude lepší !

6. Ale je to i o tom, aby nedošlo časem k zneužívání/nadužívání moci vládami, tu bychom měli být opatrní, aby neutrpěla příliš demokracie. Pandemie byly, jsou a vždy se s nimi lidstvo nějak vyrovnalo. Dalších pár minut na toto téma.

AMA

1. Drby o vztahu šíření Corona přes 5G ? Nesmysl stejně jako jiné konspirativní teorie o vakcínách. Vakcíny jsou potřebné.

2. Proč outsourcujeme implementace Hydry? Některé podstatné části Cardana mohou být outsourcovány. Je to protokol, není to nyní urgentní teď, ale za 2-3 roky, takže když to dáme udělat někomu důvěryhodnému, proč ne?

3. Trocha opakování o Haskel TN a Balance check

4. Nebude IOHK dělat nějaký hw wallet? Ne, Ledger je fakt dobrý.

5. Do kdy pojede ITN? Pravděpodobně do uvedení Balance Checku. Od té doby je to jen krůček k uvedení Shelley.

6. A co farma ? Jo, pěstuji seno, mám tak 3 senoseče. Má 50 akrů „Not too big, not too small, the right size“. (Ríša: cca 20 hektarů, od kamarádů zemědělců vím, že u nás v ČR pokud chce někdo být soukromý zemědělec dlouhodobě, tak je dobré mít vlastních právě 20 ha jako základ pro dlouhodobě prosperující rodinnou farmu. Prostě chytrej farmář, ten Charles)

7. Kdybys měl vybrat koho zachráníš – Dana Larmera nebo Vitalika? Vitalika!

8. Které je nejlepší Muscle car? Mustang! Já mám rád italská sportovní auta. Mám taky John Deere traktor z roku 1980. Mustang Shelby, 600 HP

9. Bereš vitamín C? Ano

10. Flight je rychlejší, ale přesto synchronizace napoprvé trvá, není to jen download giga dat, ale i kontrola, takže musíš mít rozumný počítač a rozumné připojení. Jen jedno z toho nestačí, to je pak pomalé… A pro koho je node stále pomalý, je tu Yoroi.

11. Dotaz na pár typů Lambo, který by si z nich vybral (tazatel to zjevně myslel z legrace) Mám Hurracan, to mně stačí…

12. A co Demokrati? (Demokratická strana, volby prezidenta USA). Demence nebo komunismus. Biden začíná trpět demencí a já to dobře poznám, jelikož mí prarodiče tím trpěli a příznaky počátku jsou jasné. Sanders je komunista jak vyšitý. Ani jedno! Vybrali 2 nejhorší volby. Biden před 12 lety a dnes jsou úplně jiné osoby. Předtím mluvil 3 hodiny výborně spatra, proud myšlenek a dnes nedá ani 10 minut. Příznaky jsou zcela jasné.

13. Trochu diskuse o oblíbených značkách whisky (nechci komolit jména těch specialit, nejsem odborník)

14. Release date Shelley oznámím až po Haskel node, ne dříve, chceme už být přesní. To dává smysl.

15. Proč je naše trading volume nižší? Protože u nás je reálná, nikoli washtrading.

16. Cold staking na Ledgeru ? Velmi brzy poté, co uvedeme Shelley. Kontrakt na vývoj sw je na 12 týdnů, tedy 3 měsíce. Začali jsme v březnu.

17. Proč se Ethereum jmenuje Ethereum? Podle World of Warcraft, opravdu, je to něco z té gamesy.

18. Rád rybaříš? Yes!

19. A co koalice poolů na převzetí kontroly nad cardanem? Nehrozí, jsou to fámy nezaložené na realitě.

20. Co když se zastavím u Tebe na ranči na návštěvu? Zastřelím Tě, nikdo mně do domu nepřijde.

21. David left? Ano, udělal si u nás na projektu PhD a dostal 10 let profesuru, těší mě jeho akademický úspěch.

22. Věřím, že Cardanu bude tou nejlepší platformou na vydávání security tokenů, a to i z pohledu regulací, výkonu. A to přinese hodně adopce.

23. Máš devítku nebo FN 45 ? (Ríša: ráže pistole). Mám oboje!

24. Piješ kafe? Ano + pár diskusí, jak udělat dobré kafe.

25. Může být Cardano použito na volby? Určitě a velmi dobře, Voltaire bude dobrý.

26. A co Pomp? Dobrý chllapík.

27. Co jsou hlavní dlouhodobé přednosti Cardana před ETH? Extended UTXO, Plutus a podstatně lepší smart kontrakty.

28. Green New Deal? Taková komunistická blbost! A přitom je to tak jednoduché! (Charles ožil). Pokud dáme nějakých 25-50 miliard USD ročně do podpory vývoje skladování energií, tak s jadernou energií jako backupovou páteř nyní jsme schopni brzy fungovat bezkarbonově a za 25 let bude USA schopno 100% veškerou energii vyrábět z obnovitelných zdrojů a skladovat. A grafinové baterie a elektromobilita je budoucnost. Není to až tak složité to vymyslet.

29. Dotaz a pár myšlenek na Venezuelu a Madura

30. UBI (Universal basic income) je zajímavý koncept. Je dobrý třeba v Norsku, což je něco jako dividenda z Sovereign fundu pro občany. No, ale jinde to tak jednoduché nebude, jelikož jinde takový fond nemají. Jinde by se to muselo řešit tištěním peněz a inflací. V USA to nemůže efektivně fungovat. Cesta v USA je silná podpora tvorby infrastruktury.

31. Je mně 32.

32. Bloombeg je stejný jako Trump, žádný velký rozdíl.

[https://www.youtube.com/watch?v=XOm5XT5IzQk]