🇨🇿 Charles AMA 29/30. 5. 2020

CZ překlad a hlavní body:

Charles AMA 29/30. 5. 2020

Charles opět věnoval skoro 2 hodiny Cardano komunitě. Tak se podívejme na to hlavní. Budu se soustředit na věci ohledně Cardana, jelikož nemalá část AMA byla věnována obecným dotazům mimo krypto.

  1. Květen byl pro mnoho lidí těžký měsíc – Covid, uvolňování lockdownu a přesto rostoucí nezaměstnanost, nepokoje v posledních dnech, ale pro nás to byl skvělý měsíc. Po 2 letech velkého úsilí máme konečně produkt, který jsem chtěl mít. Dále zopakoval a potvrdil hlavní datumy, jak bylo popsáno podrobně dříve tento týden. Máme Pionýry, ti plní úkoly, vše funguje.

  2. Twitter a proč jsem firmu nezaložil v San Francisku. Charles pravil, že není politik, ale že v SF pokud nesmýšlíte přesně tak, jak tamní komunita smýšlí, tak to prostě nejde. A on chce věci dělat tak, jak on chce. Pár minut o tom povídal jako filozofická úvaha o společnosti, zbraních, diktatuře,….

  3. Trochu diskuse o CIPs (Cardanoi Improvement Proposals). Má to vývoj a alespoň do konce roku to budeme definovat, použijeme i formální metody, bude to delší proces, abychom ten proces měli dobrý

  4. NightFall a Cardano? Nepotřebujeme NightFall. Ten byl navržen pro ETH jako 2. úroveň a my máme Sonix, my to máme přímo na protokolu, což je lepší, nepotřebujeme 2nd layer.

  5. Ledger support? Původně jsme chtěli mít demo u Daedalu na včerejší Product Update Videu, ale na poslední chvíli jsme rozhodli, že to ještě není ve stavu, abychom to ukázali. V každém případě bude podpora nejen Ledgeru, ale i Trezoru. Bude Cold Staking z Ledgeru, asi nebude možné ADA spravovat přímo z Ledger Live, ale máme Yoroi a navíc v týdnu Emurgo uvedlo podporu pro Yoroi Ledger Mobile Nano X

  6. Algorand jako konkurence Cardana? Ani moc ne, vadí mu, že některé věci si nechali patentovat, nicméně velice oceňuje vědeckou úroveň týmu a občas vedou odbornou diskusi. Nemusíme spolu souhlasit, ale nejsme nepřáteli.

  7. Daedalus Mobile? Zatím ne, máme Yoroi

  8. Budou současná ADA platná i po Hard Forku? Ano, určitě! Chceme kontinuitu, nechceme to udělat jako EOS při přechodu z ERC20 na MainNet. Proto nám to talky dlouho trvalo, aby to bylo dobře.

  9. Partnerství s velkými Tech firmami? Ne, často to bývá tak, že tyhle velké firmy vycucnou během roku tvé know-how a použijí ho pak u sebe Třeba IBM-ETH a pak z toho byl IBM (Hyperledger) Fabric… My spíše spolupracujeme se středními firmami, tam je takové nebezpečí minimální

  10. Afrika, jeho oblíbené téma

  11. Antarktida po Shelley,…. Covid mně to překazil, příští rok

  12. Space X, Musk (29:30) Má k nim ohromný respekt, hezké povídání, jak rekruitují nové studenty za čtvrtinový plat než nabízí Boeing a přesto studenti jdou do SpaceX,…. Zájemci, poslechněte si sami, obzvlášť pokud jste Elonovi fanoušci.

  13. McCann? Dobrý

  14. Obama gate? Komentáře k poslednímu zneužívání politické moci k špehování a obviňování politických soupeřů, poslední skandály. Byl relativně neutrální, i když spíše asi tíhne k republikánům.

  15. Prisom? Demo bude na Virtuálním Summitu

  16. O diktátorech a atickém Římu

  17. Google používá Rust? Ano, Google používá hodně jazyků – Java, JavaScript, Python a další specialízované

  18. Má IOHK výzkum na téma stablecoiny? Ano, díváme se na to, ale je to na začátku

  19. Cardano je psáno v ? Haskelu

  20. Mohou být transakce a balance v Cardanu soukromé? Když to budete chtít – komunita může rozhodnout o vývoji

  21. O hostech Virtuální konference (viz minulé video)

  22. Inflační kalendář? Máme 31 miliard ADA a maximum je 45

  23. Právě bylo překročeno 100 Mil ADA jako odměny z ITN , to dáváme vám- stakerům v ITN. To je 6.8 Mil USD dnešním kurzem na odměnách ITN. Těším se, až bude ADA = 1 USD. (Ríša: já taky…)

  24. Máš ještě nějaké BTC? „Ano, docela dost!“ (Ríša: Charles zamlada docela těžil a asi i vytěžil)

  25. PS5? Ne, já jsem Xbox

  26. Oblíbený architekt? Hodně lidí říká F.L Wright (Ríša: má 8 staveb jako UNESCO heritage, třeba i Guggeheim Muzeum), ale já nevím, musím do příště se zamyslet

  27. Kolik je ADA uživatelů? Těžká otázka. Máme přes 1M stažení Daedalu, máme přes 340K UTXO, máme Yoroi, odhaduji, že aktivních uživatelů je aspoň 50K a přes milion lidí ví o Cardanu, na Redditu přes 80K

  28. Tvůj počítač? Microsoft Surface Studio 2.

  29. Trochu o sportovcích, wrestlerech, NBA,…

  30. Multisig? Přijde se Shelley hned od začátku nebo těsně poté

  31. Máš Teslu? Ne, ale přemýšlím o novém Tesla Roadsteru. V Hurracanu ale jezdím docela často

  32. TPS při uvedení Shelley? Cca 150-300 a bude se to zlepšovat, zatím to stačí.

  33. Je Libra DOA? Ano! (Dead on Arrival)

  34. Oblíbený klasický skladatel? Chopin, zdaleka nejlepší!

  35. Volební systém na Cardanu? Chceme zkusit Wyonimg za 2 roky pro primárky.

  36. Umíš plavat? Jasně

  37. Ukázal Neuro stimulační pásek na hlavu, bude to zkoušet a dá vědět

  38. Posloucháš Heavy Metal? Mettallica !

  39. Až se Cardano stane rozšířeným, budeš muset mluvit politicky jako Mark Z (FB)? Já jsem a budu otevřený.

  40. Doporučení na pár knih (v USA)

  41. Co je teď největší podvod? FED a jeho tištění peněz

40 Cardano Foundation? Nyní jsme spokojeni, velké zlepšení za nového veden, N. Kaiserí, noví lidi, rostou a dělají spoustu věcí, super!

  1. A co hra Legends of W, co jsi koupil? Kdy bude remake? Povídání o vývoji (1:31) Můj hobby projekt, zcela separátní.

  2. Twitter a Facts Checking/Trump – pár zajímavých názorů. (1:40). Není to fakt žádný blbec! (a má podstatně lepší mínění o FB a Markovi, než o Twitteru, proti kterému se docela vymezil (asi mu vadí, že stále nemá modrý puntík…), doporučuji v angličtině)

[Surprise AMA 05/29/2020 - YouTube]