🇨🇿 Charles Hoskinson Update, 28.2.2020

CZ překlad a hlavní body

Charles Hoskinson Update, 28.2.2020

Zdravím, Charles se objevil na YT s krátkým update, který byl především takovým opakováním podstatných částí posledního videa

  1. Cardano Development Monthly Update – pozval ke shlédnutí prvního dílu pravidelné serie Produkt Magagerů o technických novinkách. Je to na YT a taky je link na Charlesově Twitteru. Bude to na měsíční bázi, každá podstatná část Cardana se bude prezentovat, co je nového. Byl by rád, aby to bylo skoro jako AMA, ale musí se to vyladit, nejdříve asi tak, že zájemci budou pokládat odbornější otázky dopředu, Cardano je jako ledovec, spousta je toho skryto pod hladinou a ne vše je zajímavé pro každého, ovšem tohle je příležitost pro odborné zájemce se právě o tom dozvědět více. Začněte se ptát a dávejte i své návrhy.

První video má jen 18 minut, další budou měsíčně a asi celou hodinu

  1. Příští týden bude Charles v Londýně, to bude PWC Workshop, kde bude nejen Top management IOHK, Emurgo a CF, ale i další lidé z těchto firem v Londýně, abychom připravili jednotnou strategii o komunikaci a uvedení Shelley. Budeme ale s ohledem na Corona Virus muset přehodnotit naše plány na Meetupy a cestu do Afriky zatím odložit na květen s tím, že za 4-6 týdnů se uvidí, jestli je Corona světová pandemie nebo vyhoří jako Sars. Je na to hodně různých názorů odborníků, vakcína zatím není, a proto zadržování (karanténa) je zatím jediný způsob, jak zabránit rozšíření. Ovšem to třeba v Africe může být problém, takže se to protáhne, ale to už bude jistě vakcína připravena. I když moc rád cestuji do Afriky, tak to teď musím odložit, zůstanu v Coloradu a práce mám dost.

  2. Byron Reboot je plánován na březen. Je to opravdu nejvýznamnější update pro uživatele v historii Cardana, je to zcela nový kod. Bude i nový formát adres. Bude i nový Shelley Test Net na Haskelu, aby se pool operátoři mohli s infrastrukturou nachystat. Na konci března také skončí technická podpora ITN a týmy budou přesunuty na nové úkoly. ITN ovšem pojede i nadále až do Main Netu.

  3. Nové releasy JG budou i dál s týdenní kadencí, ve středu. Následujíc pondělí pak bude Daedalus update a ohlásíme taky, koho jsme vybrali pro přípravu update pro Ledger a MultiSig a cold staking. Takže novinky každý týden.

  4. Začínáme také 2 velké iniciativy, první je 1 jednotný zdroj informací o Cardanu na webu, kde bude vše, co potřebujete. Připravujeme to s Cardano Foundation. Asi Cardano Hub nebo na cardano.org . Druhá je kompletní přepracování Shelley dokumentace, která musí být prvotřídní. To je fakt potřeba, bude to pár měsíců trvat, ale musíme mít nejlepší dokumentaci.

  5. IOHK také ustavilo poprvé samostatného CTO (Chief Technology Officer). Já jsem doposud vykonával jak CEO, tak i CTO a nastal čas tu roli CTO osamostatnit. Jmenuje se Roman a tímto způsobem zvýšíme naši kapacitu na nové úkoly.

  6. Také s CF mluvíme o financích na komunitou řízené projekty, o tom, jak udělovat granty na takové projekty. Dále hovoříme o tom, co je obchodně nejdůležitější (kritická) Cardano infrastruktura (CCCI), abychom byli úspěšní vůči konkurenci. Je to určitě součást toho ledovce, jak jsem zmínil dříve.

  7. Popřál vše nejlepší v boji s Corona Virem, doporučil některé internetové zdroje o Corona Viru. I u nás budeme opatrní, budeme méně cestovat, jsme přece decentralizovaná firma, a tak nás Corona Virus nezastaví! Neshledanou v Londýně příští týden.

[https://www.youtube.com/watch?v=hFItbvj-EJw&t=300s]