🇨🇿 XSY Urychlí Ekonomickou Hodnotu

Společnost Input Output Global (IOG) představila novou iniciativu známou jako XSY, která se vyslovuje jako „eksy“. Specifika tohoto projektu, zahaleného rouškou marketingové terminologie, je náročné rozluštit. Navzdory množství propagačního žargonu se zdá, že projekt bude zahrnovat vytvoření nového stablecoinu.

Nový Stablecoin

Projekt byl oznámen v říjnu 2023 jmenováním W. Seana Forda generálním ředitelem a Davida Markleyho provozním ředitelem. Ford i Markley se připojili k IOG, aby vedli nový podnik zaměřený na prostor stablecoinů.

Kariérní historie Davida Markleyho je zajímavá.

Je to mnohostranný produktový a provozní lídr. Ve společnosti Algorand vedl týmy Operations, Venture a Business Solutions. Podílel se také na Algorandím projektu vybudování první národní digitální měny na světě, Marshallského suveréna.

Marshallese Sovereign (SOV) je první národní digitální měna na světě. Zavedla ho Republika Marshallových ostrovů v roce 2018. SOV není jen reprezentací místní fiat měny, ale spíše nezávislou mincí.

Jako technologický partner pro tento projekt byl vybrán Algorand.

Protokol projektu Algorand byl implementován s cílem poskytnout SOV iniciativě rychlost, škálovatelnost, zabezpečení a požadované kontroly shody, jako je správa identit. SOV je navržen tak, aby obíhal spolu s americkým dolarem, který se v zemi používá jako oficiální měna, a pomáhal Marshallovým ostrovům efektivně fungovat v globální ekonomice.

Nabídka SOV je algoritmicky pevně stanovena tak, aby každý rok rostla o 4 %, aby se zabránilo inflaci.

O tomto úspěchu se v blockchainovém průmyslu málo mluví, přesto je to jedno z nejefektivnějších řešení. A další podobné projekty se připravují.

Wyoming, stát známý svými regulacemi šetrnými ke kryptoměnám, se pustil do iniciativy vydat nový stablecoin. Tato iniciativa je součástí Wyoming Stable Token Act, který byl zaveden v únoru 2022 a stal se zákonem v březnu 2023. Zákon povoluje vydávání stabilních coinů v amerických dolarech směnitelných za fiat držených státem na účtu.

Za tento projekt je zodpovědná Wyoming Stable Token Commission, zřízená státní legislativou. Úkolem komise je rozhodnout o celkovém počtu tokenů, které mají být vydány, uzavřít požadavky na proplacení a vybrat finanční instituce, které budou tokeny spravovat.

Diskusí kolem této iniciativy se účastní několik blockchainových projektů, včetně Cardano a Ethereum. Zdá se, že projekt bude multi-platformní.

Tato iniciativa představuje významný krok směrem k integraci technologie blockchain do tradičního finančního systému. Je však důležité poznamenat, že projekt je stále v rané fázi a další podrobnosti se pravděpodobně objeví v průběhu jeho vývoje.

Na základě dostupných informací se zdá, že do diskusí o iniciativě stablecoinů ve Wyomingu je zapojen Emurgo, nikoli IOG.

Emurgo, oficiální komerční odnož a zakládající entita blockchainu Cardano, nabídla svou podporu iniciativě Wyoming’s Stable Token Initiative.

Pokud jde o XSY, neexistuje žádná konkrétní zmínka o jeho zapojení do Wyomingské stablecoinové iniciativy na základě aktuálních dostupných informací. Náš předpoklad je, že XSY do debaty není nikterak zapojený.

Jedna věc je jistá: vlády projevují zájem o vydávání různých forem stablecoinů na blockchainu. To nutně neznamená použití veřejného blockchainu; vlády by se mohly rozhodnout pro soukromou verzi blockchainu, která se může propojit s veřejnými blockchainy.

Pokud jde o XSY, předpokládáme, že jedním ze směrů projektu bude prozkoumat tuto oblast a odhalit nové obchodní příležitosti. I když nebylo výslovně uvedeno, zda XSY představí USD-backed nebo algoritmický stablecoin, je pravděpodobné, že by mohli prozkoumat obě možnosti.

Charles Hoskinson, silný zastánce algoritmických stablecoinů, by pravděpodobně nasměroval IOG tímto směrem, pokud by zahájili nový podnik. Právě tím XSY je. Navíc se v komunitě množí řeči o nové, ekonomicky efektivnější verzi DJED. Tento důraz na ekonomickou efektivitu se odráží také v oznámení o uvedení XSY na trh.

Je důležité si uvědomit, že vizionářský projekt Charlese Hoskinsona zahrnuje algoritmický stablecoin ukotvený krypto aktivy. Možná je XSY očekávaným projektem, který by to mohl přinést.

Kromě vývoje nových technologií oznámení také zmiňuje vytváření partnerství. Cílem této spolupráce je přinést předvídatelnější výsledky zlepšením přístupu na trh a jeho využití a podporou hospodářského růstu.

Specifika, jako je počet partnerství a zapojených subjektů, však zůstávají nejasná. Je možné, že tyto aktivity by mohly odrážet aktivity prováděné na místech, jako jsou Marshallovy ostrovy nebo Wyoming.

XSY si klade za cíl řešit problémy související s neefektivitou, jako jsou vysoké náklady na přeshraniční transakce, nedostupnost finančních služeb a extrémní výkyvy měn v rozvojových zemích. Tyto problémy brání významné části světové populace v přístupu k základnímu zboží nebo službám, vydělávat si udržitelný příjem a hromadit bohatství.

Nová iniciativa se snaží otevřít ekonomický přístup prostřednictvím technologie blockchain. XSY si klade za cíl nabízet ve spolupráci s partnery potřebné nástroje k poskytování spolehlivé technologie. Konečným cílem je umožnit řadu inovativních a různorodých digitálních aktiv, která nejen doplní tradiční finanční nástroje, ale také stabilní coiny kryté USD.

Závěr

W. Sean Ford a David Markley jsou oba zdatní lídři se schopností úspěšně realizovat projekt. Jejich dosavadní výkony byly chvályhodné. Přes nejasnosti v úkolech týmu z nejasných prohlášení je cesta vpřed jasná. Finanční prostředí trpí vysokou volatilitou, a to jak v oblasti kryptoměn, tak v rozvojových zemích, kde jsou tradiční měny sužovány vysokou inflací.

V rámci ekosystému Cardano probíhá značná diskuse o stablecoinech podporovaných USD, ale faktem zůstává, že v současnosti žádné neexistují. Zavedení nového stablecoinu ze strany XSY by mohlo výrazně zlepšit ekosystém. Je nešťastné, že oznámení postrádalo podrobnosti a neposkytovalo žádné konkrétní cíle nebo časové plány. V důsledku toho jsme si v podstatě vědomi, že se na něčem pracuje, ale podrobnosti zůstávají nejasné. Přímější komunikaci by komunita ocenila.

Článek napsali Cardanians s podporou od Cexplorer.

Přečtěte si celý článek: https://cexplorer.io/article/xsy-accelerates-economic-value