Чому Cardano?🇺🇦 Оригінальне ессе 2017 року, яке відображає походження, філософію та натхнення за Cardano blockchain. Від Charles Hoskinson

Мотивація
Cardano - це проект, який був створений у 2015 році як спроба змінити шлях, за яким криптовалюти створювалися і розвивалися. Загальний фокус поза особливим набором інновацій є забезпечення більш збалансованої і стійкої еко-системи, яка краще бере до уваги вимоги її користувачів, а також інших систем, що прагнуть до інтеграції.

У дусі багатьох проектів з відкритим кодом, Cardano не розпочав із всебічного стратегічного плану чи навіть авторитарної технічної документації (white paper). Швидше, він охопив набір принципів проектування, передовий досвід інженерії та шляхи розвідки. Сюди входять такі як:

• Поділ бухгалтерського обліку та обчислень на різних рівнях
• Впровадження основних компонентів у високомодульний функціональний код
• Невеликі групи науковців та розробників, які конкурують з рецензованими дослідженнями
• Інтенсивне використання міждисциплінарних команд, включаючи раннє використання експертів InfoSec
• Швидка ітерація між технічними документами (white papers), впровадженням та новими дослідженнями, необхідними для виправлення проблем, виявлених під час огляду
• Посилення можливості оновлення систем після запуску без руйнування мережі
• Розробка децентралізованого механізму фінансування майбутньої роботи
• Довгостроковий погляд на вдосконалення дизайну криптовалют, щоб вони могли працювати на мобільних пристроях з розумним та безпечним користувацьким досвідом
• Наближення заінтересованих сторін до операцій та обслуговування їх криптовалюти
• Визнання необхідності обліку декількох активів в одному і тому самому леджері (ledger)
• Абстрагування транзакцій для включення додаткових метаданих, які краще будуть відповідати потребам застарілих систем
• Перебираючи досвід у майже 1000 альткойнів, використовуючи особливості, які мають сенс
• Прийняти процес, керований стандартами та натхненний робочою групою Internet Engineering Task Force; використовуючи спеціальну основу для блокування остаточного проекту протоколу
• Дослідження соціальних елементів комерції
• Пошук здорової проміжної позиції для взаємодії регуляторів з комерцією без шкоди для деяких основних принципів, які були успадковані у Bitcoin

З цього неструктурованого набору ідей, розробники Cardano почали з дослідження криптовалютної літератури та створення набору абстракцій. Результатом цього дослідження стала велика бібліотека статей IOHK, численні результати опитування, такі як нещодавній огляд мови програмування сценаріїв (sctipting prpgramming languages), а також онтологія розумних контрактів (Ontology of Smart Contracts) та проект Scorex. Уроки оцінили незвичне, а часом і контрпродуктивне зростання індустрії криптовалют.

По-перше, на відміну від успішних протоколів, таких як TCP / IP, у розробці криптовалют мало шарів. Існує бажання зберегти єдине поняття консенсусу навколо фактів та подій, записаних в єдиному леджері (single ledger), незалежно від того, чи має це сенс.

Наприклад, Etherium зазнав величезної складності намагаючись стати універсальним світовим комп’ютером, але страждає від тривіальних проблем, які потенційно руйнують здатність системи працювати як одиниця вартості. Чи повинна програма кожного бути першокласним громадянином, незалежно від її економічної вартості, витрат на утримання чи наслідків регулювання?

По-друге, мало вдячності за попередні результати загальноприйнятих криптографічних досліджень. Наприклад, делегований доказ ставки Bitshares міг легко та надійно генерувати випадкові числа за допомогою підкидання монет із гарантованою доставкою, що є методом, відомим з 1980-х (див. Основний документ Rabin та Ben-Or).

По-третє, більшість альткойнів (за кількома помітними винятками, такими як Tezos) не зробили жодних заходів для подальшого оновлення. Можливість успішно проштовхувати м’яку або тверду вилку є ключовою для довгострокового успіху будь-якої криптовалюти.

Як наслідок, корпоративні користувачі не можуть виділяти ресурси та мільйони доларів на протоколи коли дорожня карта та діючі особи, що стоять за ними, є ефемерними, дрібними або радикалізованими. Повинен бути ефективний процес, завдяки якому соціальний консенсус може сформуватися навколо бачення еволюції базового протоколу. Якщо цей процес надзвичайно обтяжливий, фрагментація може розбити громаду.

Нарешті, гроші - це зрештою соціальне явище. Намагаючись анонімізувати та відключити центральних акторів, Bitcoin та його сучасники також відкинули необхідність стабільних ідентифікаційних даних, метаданих та репутації в комерційних операціях. Використання цих даних в централізованих інститутах усуває можливість аудиту, глобальну доступність та стійкість - у чому і полягає вся суть використання технології blockchain.

Спадкові фінансові системи, такі як ті, що складаються з SWIFT, FIX та ACH, багаті транзакційними метаданими. Недостатньо знати, наскільки велика вартість переміщується між рахунками, регулювання часто вимагає віднесення залучених суб’єктів, інформації про відповідність, повідомлення про підозрілу діяльність та інших записів та дій. У деяких випадках метадані важливіші за транзакцію.

Отже, здається розумним зробити висновок, що маніпулювання метаданими може бути настільки шкідливим, як підробка валюти або переписування історії транзакцій. Відсутність пристосуваня суб’єктів, які хочуть добровільно включити ці сфери, здається контрпродуктивним для загального прийняття та захисту споживачів.

Востаннє оновлено: 17 липня 2020 р., 11:40 UTC

1 Like