Podsumowanie 2019: rok transformacyjny Fundacji Cardano

(Napisane przez @YeJi.Kim and @Bakyt_CF) - poniższy artykuł to tłumaczenie oryginalnej wersji dostępnej pod tym linkiem: 2019 in review: Cardano Foundation’s transformational year

Szczęśliwego roku 2020!

Miniony rok był okresem rozwoju społeczności Cardano, staliśmy się bardziej zróżnicowani geograficznie i językowo oraz zwiększyliśmy rozmiary i zasięg naszych działań.

W 2019 r. zespół Fundacji Cardano również się powiększył: z mniej niż pół tuzina ludzi do ponad 20 osób w 16 lokalizacjach w 12 krajach (:canada:, :cn:, :de:, :jp:, :kr:, :netherlands:, :portugal:, :singapore:, :switzerland:, :taiwan:, :uk:, :us:).

Wraz ze wzrostem zarówno społeczności, jak i wewnętrznych talentów Fundacji, zwiększyło się także nasze zaangażowanie w różne wydarzenia i działania mające na celu przyczynienie się do przemysłu blockchain i promowanie przyjęcia Cardano.

Świętowaliśmy drugą rocznicę Cardano w Bułgarii w 2019 r., a „docenienie społeczności” było głównym temat uroczystości. Fundacja pomogła młodzieży zdobyć umiejętności na przyszłość i wyjść z ubóstwa, wspierając inicjatywy akademickie, badawcze i edukacyjne, takie jak WyoHackathon 2019 w Wyoming. Fundacja Cardano również sfinansowała Seizę (Cardano blockchain explorer) i Tangata Manu (bibliotekę kodu open source).

Wzbogaceni o osiągnięcia i lekcje z 2019 roku zespół Fundacji Cardano skoncentruje się na wzięciu większej odpowiedzialności za Cardano. Przed bardzo pracowitym nadchodzącym rokiem 2020 przedstawiamy niektóre z najważniejszych wydarzeń minionego roku.

@Nathan_Kaiser, Prezes Fundacji Cardano, dzieli się spojrzeniem na rok 2019 i pozwala rzucić okiem na to, co nastąpi w 2020 r.

Obejrzyj Cardano Foundation: Przegląd 2019 tutaj.

Rozwój Fundacji Cardano i globalnej społeczności

Fundacja Cardano wspiera globalną społeczność w zakresie stopniowej decentralizacji i wyposaża ją w niezbędne narzędzia. Zespół ds. Zarządzania Społecznością prowadzi te wysiłki poprzez różne projekty, w tym swoją sztandarową inicjatywę Program Ambasadorów Cardano. Oprócz Programu Ambasadorów zespół wspiera także działania społeczności, zapewnia bezpieczeństwo poprzez moderowanie oficjalnych kanałów i udostępnia informacje i materiały edukacyjne poprzez regularne biuletyny i opisy projektów.

Fundacja Cardano powiększyła swój wewnętrzny zespół, wzbogacając skład o bardzo potrzebne umiejętności w celu rozszerzenia zasięgu i poprawy zarządzania szybko rozwijającą się społecznością. Po dodaniu niedawno mianowanego Senior Community Engagement and Strategy Lead Casey Monroe, wielkość zespołu Zarządzania Społecznością znacznie się powiększyła. Dołączyli: Tiago Serôdio, Tommy Kammerer, Niels Schoof, Andy Hendrikx i Ryan He. Największy w historii zespół Fundacji Cardano obejmuje teraz wszystkie strefy czasowe w Azji, Europie i obu Amerykach. Fundacja dodała także niemiecki, chiński, angielski, japoński i koreański jako nasze oficjalnie obsługiwane języki.

Oprócz rozszerzenia zasięgu językowego i stref czasowych w celu lepszego zarządzania społecznością, Fundacja Cardano kładzie podwaliny pod projekty prowadzone przez społeczność, a także ulepsza Program Ambasadorów. Kolejna faza programu obejmie nagrody w celu stopniowego zwiększania autonomii społeczności. @Nathan_Kaiser, prezes Fundacji Cardano, mówi: „Kolejnym krokiem jest usprawnienie funkcji zarządzania społecznością oraz optymalizacja struktury organizacyjnej, procesów zaangażowania i zarządzania projektami w celu poprawy naszej interakcji ze społecznością, a także dywersyfikacji profilu społeczności.”

W 2019 r. Fundacja wzmocniła również zespoły operacyjne i techniczne, dołączyli: Hinrich Pfeifer, Gianna Abegg, Kerstin Lin, Frédéric Johnson i dodano dwóch nowych członków Rady. Zespół wewnętrzny Fundacji Cardano składa się obecnie z 18 narodowości (:us:, :austria:, :belgium:, :brazil:, :uk:, :canada:, :chile:, :cn:, :netherlands:, :fr:, :de:, :india:, :kr:, :kyrgyzstan:, :portugal:, :south_africa:, :switzerland:, :taiwan:).

@Hinrich Pfeifer, Sekretarz Generalny Fundacji Cardano, podkreśla wykładniczy wzrost zarówno talentu Fundacji, jak i społeczności w 2019 r. oraz plany ekspansji na 2020 r.

Zobacz Cardano Foundation: Przegląd 2019 w całości tutaj

Ulepszanie branży blockchain poprzez kształtowanie ustawodawstwa

Jedną z naszych misji jest kształtowanie ustawodawstwa i standardów handlowych. Fundacja Cardano dołączyła do wiodących organów branżowych w 2019 r., aby prowadzić dialog na temat ustanowienia i usprawnienia zarządzania blockchainem.

W ubiegłym roku Fundacja stała się członkiem International Association of Trusted Blockchain Applications (INATBA), Global Digital Finance, Crypto Valley Association (CVA), Algorithm Contract Types Unified Standards (ACTUS), Boston Blockchain Association, Fintech Association of Hong Kong, Swiss Chamber of Commerce (Hongkong), Worldwide Web Consortium (USA) i innych.

Fundacja Cardano uczestniczyła również w ponad 100 wydarzeniach na całym świecie, przedstawiając naszą wizję przyszłości opartej o blockchain z wiodącymi liderami biznesu i decydentami. Fundacja jest zaangażowana w rozwój ekosystemów biznesowych blockchain we wszystkich regionach o różnych prawach i przepisach. Będziemy kontynuować tą drogę w 2020 roku.

Fundacja Cardano dołączyła do rejestru Messari w 2019 roku, aby zapewnić wyższy poziom przejrzystości przestrzeni krypto-zasobów dzięki ciągłym raportom. Wierzymy, że przestrzeganie tych samych wartości i standardów ustanowionych przez Messary przyniesie branży większą przejrzystość.

Projekt Cardano jest naprawdę globalny, a Fundacja przemierzyła planetę od Afryki po Azję i od Europy po obie Ameryki, aby zbadać obecny stan branży blockchain i kształtować standardy handlowe. W ramach tych wysiłków rozpoczęliśmy dialog z narodami afrykańskimi w celu opracowania zarządzania opartego o blockchain w 54 krajach kontynentu. Projekt Cardano od samego początku koncentruje się na Afryce, aby pomóc decydentom w ustanowieniu przejrzystego systemu zarządzania.

@Tamara_Haasen, Członek Rady Fundacji Cardano, wyjaśnia rosnące znaczenie komunikacji i współpracy z kluczowymi interesariuszami.

Zobacz Cardano Foundation: Przegląd 2019 w całości tutaj

Rozwój adopcji Cardano poprzez strategiczne partnerstwa i współpracę

Partnerstwa są jednym z najważniejszych elementów napędzających wdrażanie naszej technologii. Fundacja Cardano opracowuje najlepsze sposoby dostosowania Cardano do różnych modeli biznesowych i opracowania życiowych przypadków użycia.

Jednym z głównych porozumień zawiązanych przez Fundację Cardano w 2019 r. była współpraca z Konfidio Ventures z siedzibą w Berlinie w Niemczech. To strategiczne partnerstwo ma na celu wzmocnienie pozycji realnych firm na blockchainie Cardano. Początkowo skupiono się na przypadkach użycia w bankowości, logistyce, przemyśle farmaceutycznym i finansowaniu handlu, a następnie przypadkach użycia tej technologii przez rząd i służby publiczne.

Fundacja Cardano połączyła również siły z COTI, aby zapewnić rozwiązanie adaPay, umożliwiające sprzedawcom przyjęcie gotowego systemu płatności (front-end). Wspólny wysiłek z COTI był jednym z pierwszych kroków w celu zapewnienia rozwiązania płatniczego dla firm i społeczności. Rozwiązanie adaPay jest już dostępne i możesz zobaczyć, jak działa adaPay w sklepie demonstracyjnym COTI. W 2019 r. wydaliśmy również karty Tangem sygnowane logo Cardano.

Spodziewamy się nawiązania większej liczby partnerstw w celu przyspieszenia adopcji Cardano w postaci kolejnych metod realnego wykorzystania nim ukończymy erę Shelley, a przed erą Goguen.

Obejrzyj @Nathan_Kaiser, Przewodniczącego Fundacji Cardano, który podkreśla znaczenie partnerstw strategicznych, które zawarliśmy w 2019 r. oraz to, w jaki sposób pomogą nam one przyspieszyć adopcję w 2020 r.

Zobacz Cardano Foundation: Przegląd 2019 w całości tutaj

Fundacja Cardano wspiera społeczność i przemysł blockchain

W 2019 r. Cardano Foundation prowadziła rozmowy z różnymi zainteresowanymi stronami, omawiając różne kwestie dotyczące tematyki blockchainowej. Otwarty dialog i wspólne wysiłki są niezbędne, aby zapewnić satysfakcję interesariuszy i poprawić pozycję Cardano w branży. Wymiana pomysłów i szczere dyskusje na temat trendów w branży stanowią obopólną korzyść zarówno dla Cardano, jak i dla naszych partnerów.

Fundacja Cardano w 2019 r. wzięła udział w wielu wydarzeniach i konferencjach blockchainowych, aby podnieść świadomość na temat Cardano i dzielić się swoimi pomysłami z liderami branży w Afryce, Azji, obu Amerykach i Europie.

Roadshow Cardano Asia odbył się latem 2019 r. i obejmował Tajpej, Singapur i Hongkong. Przedstawiliśmy Cardano społecznościom lokalnym i podzieliliśmy się naszymi pomysłami na temat zarządzania opartego o blockchain na wydarzeniach od Asia Blockchain Summit przez World Blockchain Summit w Singapurze i konferencji SPOT w Hongkongu. Odbyliśmy również spotkania z lokalnymi społecznościami Cardano w Tajpej, Singapurze i Hongkongu, a także liczne dyskusje na temat przyszłości projektu.

Po drugiej stronie planety zorganizowaliśmy roadshow East Coast (USA) i spotkaliśmy się z członkami społeczności w Nowym Jorku, Waszyngtonie, a także w Bostonie. Wiele wydarzeń odbyło się również w Afryce i Europie.

Społeczność Cardano powinna dalej rosnąć w 2020 roku.

Jeśli jeszcze nie dołączyłeś do żadnej lokalnej społeczności, spójrz na globalną mapę świata społeczności Cardano. Nic w twojej okolicy? Załóż własną grupę już dziś!

@Manmeet_Singh, Wiceprezes Fundacji Cardano, dzieli się naszą wizją rosnącej roli Fundacji w branży blockchain w poniższym filmie.

Zobacz Cardano Foundation: Przegląd 2019 w całości tutaj

Rola marki Cardano w napędzaniu adopcji i rzeczywistych przypadków użycia

Fundacja Cardano przyjęła McCann Dublin w roli agencji strategii i projektowania marki w zakresie ponownego opracowania marki Cardano. Zadanie to stanowi ważny kamień milowy dla projektu i dla Fundacji Cardano. Fundacja ma nadzieję zapewnić wartość w obliczu rosnącego popytu na rozwiązania blockchain poprzez odświeżenie marki, a także umocnienie pozycji Cardano jako wiodącej na świecie platformy blockchain.

Tożsamość marki odgrywa kluczową rolę w pozycji rynkowej Cardano. Jednym z głównych celów jest zwiększenie naszej atrakcyjności dla szerokiej gamy grup i zwiększenie zaangażowania ze strony niespecjalistycznej: od deweloperów po inwestorów i od pracowników akademickich po korporacje. Celem odświeżenia marki jest identyfikacja rozproszonych odbiorców i znalezienie wspólnego punktu, który ich łączy.

W 2019 r. Fundacja Cardano ustanowiła również stanowisko Global PR, Communications and Marketing i przyjęła na pokład zespołu wykonawczego Bakyta Azimkanova, a także awansowała Ye Ji Kim.

@Bakyt_CF Azimkanov, Globalny Dyrektor ds. PR, komunikacji i marketingu, wyjaśnia znaczenie marki oraz sposób, w jaki przyczyni się ona do adopcji i realnych zastosowań Cardano w 2020 r.

Zobacz Cardano Foundation: Przegląd 2019 w całości tutaj

2 Likes